5 týždňová dcérka je stále hladná. Mám málo mlieka?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

moja 5 týždňová dcérka, ktorá je plne kojená už 5 dni je stále hladná. Často vyžaduje jest - každú 1,5 hodinu deň noc. Je nepokojná, mrzutá a spinká po 30 minútach.

Môže byť dôvodom nedostatok mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, ako váhovo prospieva. Ak priberá, ciká a kakaa, nie je zrejme dôvodom nedostatok mlieka.

Môže ísť o tzv. rastový špurt. Okolo 6. týždňa bábätko veľmi rýchlo rastie a potrebuje niekoľkonásobne zvýšiť prísun energie. Chce dojčenie častejšie, je nepokojné.
Dojčite tak často, ako bábätko chce. Vždy z oboch pŕs a prsia aj niekoľkokrát za dojčenia vystriedajte. Skúste dojčiť v sacej polohe - https://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Dojčite veľa v noci, odporúčam aj spoločné spanie. Nedávajte cumlík.

Po cca týždni rastový špurt spravidla poľaví a dojčenie sa opäť ustáli.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová