20-mesačné dieťa si potiahne len pár glgov. Má význam ho dojčiť?

Zodpovedané
8. jún 2023

Dobrý deň,

môj 20-mesačný syn od svojho druhého mesiaca začal s dojčením štrajkovať a vtedy nastali veľké problémy. Odmieta prsník, preferuje dojčenie len v noci a pred spánkami. Plus bojkot fľaše, pitia a jedenia celkovo.

V roku a pol sa situácia zlepšila. Začal si pýtať dojčenie, ale i napriek mojej snahe o udržanie mlieka som s tvorbou klesla úplne na minimum. Už mám dávno aj menštruáciu. Dojčenie je o pár hltoch. Cez deň sa mi veľmi malo tvorí mlieko a v noci je to trošku lepšie.

Najhoršie je, že on odmieta piť z čohokoľvek. Max. 1 - 2 glgy na každé napitie. Plienky má slabé. A ja sa bojím ďalšieho leta, raz sme už skončili dehydrovaní. Syn je po zdravotnej stránke úplne ok. Je zarytý a štrajkuje. Veľa som spôsobila určite aj ja nútením do jedenia a pitia.

Má význam tých pár glgov, alebo ho mám úplne odstaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak vy s tým nemáte problém, dojčenie má zmysel vždy. Každá kvapka je dobrá.

Nechajte na dieťati, že ako sa zachová. Sústredila by som sa na problém, teda pitie z hrnčeka, slamky, pohára a pod. Vezmite to ako hru večer vo vani, v bazéniku a pod. Vy sa napijete, bábätko sa napije, polievate sa navzájom, lejete si vodu do úst, striekate na seba. Pri jedle a pití platí, nenútiť, ponúkať. Treba byť príkladom.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová