Zvládne športový kočík Carrello Bravo Plus sneh?

Zodpovedané
26. sep 2024

Ahoj,

hľadám kočík do snehu. Páči sa mi Carrello Bravo Plus 2024, ale netuším či zvládne sneh.

Mám vyhliadnutý aj Concord Neo. Tam je podvozok úžasný, lenže nespĺňa moje požiadavky čo sa týka striešky a sedenia (korýtkové).

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

pokračovací neotočný kočík Carrello Bravo Plus v poradni veľmi často odporúčam. Je to jeden z cenovo dostupných kočíkov, ktoré svojím priestranným sedením vydržia až do konca kočíkovacieho obdobia. Jeho sedadlo nie je stavané pre nesediace deti, zároveň nemá možnosť pripojiť hlbokú vaničku či autosedačku. Je určeným pre stredne vysokých rodičov (do 170 cm), ktorí sa pohybujú ako po meste, tak aj po nerovných cestách dediny. Nízka váha 9,9 kg a výborná manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením.
👉 https://shop.modrykonik.sk/sk-eur/sk/products/c...

Oproti nemu model Concord Neo je úplne iný typ kočíka. Je to kočík vhodný od narodenia do 3 rokov. Najčastejšie sa zakupuje v dvojkombi či trojkombi spolu s kvalitnou autosedačkou. Značka Concord má autosedačky na úrovni známejších značiek ako sú Cybex, Britax či Maxi-Cosi. Neo má otočné korýtkové sedadlo, dostatočne dlhú striešku a množstvo vychytávok v podobe vnútornej vyberateľnej vložky, nánožníku sabudovanom v detskom madle atď.

Sama som bola jeho majiteľkou. Mala som obidve vaničky. Sleeper vaničku som používala ako autovaničku, nakoľko som často cestovala. Je to pohodlná priestranná vanička, ktorá dobre ochráni dieťa pred vetrom a chladom, zároveň do nej pohodlne vôjde dieťa vo fusaku či kombinéze. A Scout vaničku som používala, keď bol syn v autosedačke a my sme cestovali s celou rodinou na výlet, pretože po zložení má kompaktné rozmery a nezaberie veľa miesta v kufri auta. Neo má veľmi kvalitné kolesá a odpuženie. Zvládol s nami aj výstup na Čachtický hrad.

Obidva tebou vybrané modely si hravo poradia so snehom. No neočakávaj, že zakaždým hladko prejdú čerstvo napadaným snehom. Je bežné, že čerstvý sneh obalí koleso a môže ho občas zaseknúť. Takéto neodhrnuté a neupravené chodníky však skutočne zvládajú iba kočíky s väčšími priemerom kolies – 30 cm a viac. Kupovať však terénny kočík ako napríklad – Hauck Runner 3 iba kvôli zime sa Ti neoplatí. Sú to neotočné kočíky určené aktívnym rodičom, ktorí trávia voľný čas v terénne či pri behu a športe.
👉 https://shop.modrykonik.sk/sk-eur/sk/products/h...

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally