Zvažujem kúpu Bugaboo Bee 6 alebo Bugaboo Butterfly. Ktorý z nich bude lepší cestovný/mestský kočík?

Zodpovedané
Včera o 12:26

Ahoj,

chcela by som poradiť. Mám Bugaboo Fox a Thule Urban Glide 3. Zvažujem, že Bugaboo Fox predám a kúpim si čosi menšie praktickejšie do auta. Ale neviem či ušetrím veľa miesta výmenou. Zvažujem kúpu Bugaboo Bee 6 alebo Bugaboo Butterfly. Rada si nechám poradiť aj iný typ.

Pozerám tieto malé prevažne Bugaboo, lebo mám ešte adaptéry z Foxu na autosedačku, ale nie je to podmienka. Pozerala som aj Cybex Coya.

Získam veľa, keď to vymením?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

Bugaboo Butterfly je kočík na rýchle presuny. Má dosť nízko posadenú fixnú rodičovskú rukoväť vo výške 102,4 cm. Jeho sedadlo má iba pozíciu tzv. polosedu, čiže dieťa sa v ňom nevyspí. Oprie sa, oddýchne si, no nie je pozícia na zdravý spánok. Keďže nepíšeš vek Tvojho dieťaťa, tak neviem celkom presne poradiť. Zároveň jeho kolieska sú skutočne určené pre rovné mestské povrchy. Určite ním získaš skladnosť, to sa mu nedá uprieť.

Bugaboo Bee 6 má po zložení menšie rozmery ako Fox. Zároveň stále ponúka otočnosť a skoro úplný rovný ľah. Jeho kolieska sú dobre odpružené a dostatočne veľké. Je to kočík, ktorý hravo zvláda aj nerovnejší terén. Mám ho osobne odskúšaný (ako aj jeho pôvodcu Bee 5) a prešiel s nami pár výletov do Zoo, takže ho môžem iba odporučiť. K jeho pozitívam patrí aj výškovo nastaviteľná perforovaná chrbtová opierka, ktorá zabezpečuje kvalitnú cirkuláciu vzduchu. To ocení dieťa hlavne v teplom letnom počasí. Jeho teleskopickú rukoväť je možné nastaviť vo výške od 91,5 do 109 cm, takže Ti bude skôr vyhovovať. Košík je dobre prístupný. Skladanie a rozkladanie je super ľahké, to som milovala. Je fakt super, nemala som mu čo vytknúť. Bol to jeden z kočíkov, ktorý rada odporúčam, lebo je skutočne prepracovaný, kvalitný a stojí za to!

Cybex Coya je model, ktorý ma sklamal. Veľmi rýchlo blednúce poťahy dávala kamoška po jednej dovolenke na reklamáciu (farba Peach Pink). Jeho sedadlo je priemerne priestranné, takže dieťa z neho rýchlo vyrastie. Za mňa je to pekný dizajnový model, ktorý je určený pre rozcestovaných moderných rodičov. Ted pre takých, ktorí potrebujú ľahký a skladný kočík, ktorý časom vymenia za niečo priestrannejšie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally