Zmena kočíka X-Lander X-Move, s ktorým som maximálne spokojná (za Britax, P&M...). Budem ľutovať?

Zodpovedané
7. okt 2019

Ahoj,

potrebujem poradiť, som už sama zo seba na prášky 🙈 Mám kočík X-Lander X-Move. Som s ním maximálne spokojná. Spĺňa všetky moje podmienky. Bývam na dedine - hrozný terén, a v oblasti, kde je veľa snehu. Kočík zvládol tieto podmienky dokonale. Mám ho dva roky - používala som ho pri prvom dieťati a teraz pri druhom.

A teraz môj problém - hrozne ho chcem predať a kúpiť dcére iný, ani neviem prečo. Asi túžim po zmene a buď to budú vlasy, alebo kočík. Len sa hrozne bojím toho, či to nebudem ľutovať - či ten druhý kočík zvládne moje požiadavky.

Obzerám kočík Britax B-Motion 4 alebo Petite&Mars Street. Chcem, aby mal kočík nafukovacie kolesá - kvôli ten zime. Ale zase na druhej strane viac budeme aj tak využívať sánky.

Myslíš, že nebudem ľutovať túto zmenu, alebo budem?
Ďakujem za radu

Ahoj,

mojou všeobecnou radou je obvykle - ak ti kočík vyhovuje a nie je nič konkrétne, čo ťa na ňom silno štve, nemeň. Obvykle akurát zistíš, aké fajn to bolo - mať kočík, o ktorom “ani nevieš”, že by mal nejaké problémy, a potom si napríklad kúpiť iný s horším ťažiskom, šikmým sedením (na to už Britax B-Motion 4 pozor), alebo že sa ti pokazí konštrukcia Petite&Mars Street sa v poslednom čase párkrát stalo. Keby si aspoň menila za nejaký lepší, podstatne ľahší alebo vyšší model, ešte by to možno dávalo zmysel. Ale za slabšie modely mne osobne pri kočíku, o ktorom sama hovoríš, ako to čo potrebuješ zvláda dokonale, nepríde logické.

Bojím sa, že naozaj ľutovať budeš - alebo budeš na tom podobne ako teraz, čo ale zasa raz nedáva zmysel.

Keby som v tvojom prípade menila, tak jedine z dôvodu, že by som chcela fakt jednoduchú, ale aj, tým pádom, ľahšiu buginu pre staršie dieťa. Inak nie. Takže odporučím radšej zmeniť účes či farbu vlasov (u mňa to celkom funguje, ak potrebujem zmenu a neviem, akú presne 😉).

Britax B-Motion 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli