Výber športového kočíka do 300 eur, 25 kg nosnosti, a s bezúdržbovými kolesami, aj na nerovnejší terén

Zodpovedané
22. apr 2020

Dobrý deň,

prosím Vás o radu vo výbere športového kočíka. Hľadám kočík s väčšími penovými (gumovými) kolesami, ktoré ale budú vhodné aj do nerovnejšieho terénu, a s nosnosnosťou do 25kg. Toto sú pre mňa asi 2 najdôležitejšie podmienky. Prípadne, ktoré ešte vlastnosti by mal mať kočík vhodný do dedinského prostredia (to znamená aj nejaké tie nerovnosti)? Cenovo do 300 eur.

Zvažujem Britax Romer B-Agile M, prípadne novší model Britax Romer B-Agile R. Alebo prosím poradťe podľa Vás vhodný športový kočík.

Ďakujem za Vašu odpoveď

Ahoj,

Britax Römer B-Agile M či Britax Römer B-Agile R, čo je len mierne vylepšená verzia, sú fajn kočíky, ale za mňa nie sú veľmi do terénu. Ako, nejaké nerovnosti s nimi prejdeš, ale odpruženie je skôr tvrdšie a celkovo, tá nosnosť je pekná, že ju požaduješ, ale podľa mňa to nie sú kočíky pre 25 kg dieťa. Nemajú dostatok priestoru, bez ohľadu na to, koľko kg uvádzajú, že unesú.

Britax B-Agile M

Britax B-Agile R

Ak tak, tak to potom omnoho skôr vojde do Britax B-Motion 4 Plus, a do terénu by som ešte skôr odporučila jeho trojkolesovú verziu B-Motion 3 Plus. Uvádzajú 20 kg nosnosť, ale verím, že unesú aj viac - najmä ak nepreťažíš nákupný košík. A priestorom budú dostatočné.

Britax B-Motion 4 Plus

Britax B-Motion 3 Plus

Okrem toho by som ja osobne 100% odporučila skôr kočíky značky Baby Jogger - kvôli jazdným vlastnostiam, reálne vyššej nosnosti aj priestoru, ako aj vyššej kvalite.
Mojím favoritom by bol BJ City Elite, príp. City Mini GT2. Sú to drahšie kočíky. Skôr by som poradila ich hľadať na bazáre, kde okrem Elite-u nájdeš skôr jednotkovú verziu City Mini GT.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Mini GT

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli