Ahoj Eli,
chcela by som Ťa poprosiť od- poručiť vajíčko a tiež autosedačku (už pre väčšie dieťa) k Easywalker Harvey 2. Ideálne také, ktoré majú jeden Isofix, teda aj pre vajíčko, aj pre autosedačku. Neviem, či je lepšie autosedačku od 0-36 kg, alebo vajíčko 0-13 kg a potom autosedačku 9-36kg alebo 15-36kg, prípadne aká iná kombinácia by bola ideálna. Vôbec sa nevyznám 🙂
ideálne aby to bola aj cenovo výhodná kombinácia - a požiadavka je otočná autosedačka.
Ďakujem veľmi pekne!
Ahoj,
nedefinuješ nejak zrozumiteľnejšie "väčšie dieťa". Ak ale hovoríme o bábätku, aj keď možno trošku väčšej veľkosti, ja by som ku kočíku jednoznačne kombinovala autosedačku - vajíčko kategórie 0+.
Konkrétne by som asi, najmä ak vravíš, že dieťatko je väčšie, odporučím Maxi-Cosi Cabriofix. Ja osobne by som ho kúpila asi bazárové, po jednom dieťatku. Vyjde ťa lacnejšie, je bezpečné, pohodlné a zároveň najpriestrannejšie dostupné vajíčko. Ale aj nové sa dajú zohnať celkom dostupne.
Vajíčko je zároveň jediná možnosť, ktorú (s adaptérmi) na konštrukciu tvojho Easywalker Harvey2 naklikneš. Takže na cca ten prvý rok, alebo aspoň 10 mesiacov dieťaťa je to určite praktická voľba, ak cestujete autom aj s kočíkom.
Čo sa týka pokračovania, dieťatko určite okolo toho roka prejde do sedačky väčšej. 0 - 36 kg kategóriu veľmi neodporúčam. Ak si vezmeš, že rovnaká autosedačka, ktorá má vyhovovať aj novorodencovi, ale aj 12 ročnému dieťaťu, asi tam bude veľa veľa kompromisov. A to sa odráža aj na bezpečnosti. Takéto sedačky nebývajú práve najlepšie testované. Ak, tak jedine asi Joie Every Stage. Ale ani tá nemala bohvieaký výsledok, takže za mňa nie.
Môj osobný postup by (napr. po tej bazárovej Cabriofix) bola kategória 0 - 18 kg. Nedaj sa pomýliť tou 0 - nepoužívala by som takú, kvôli sklonu, priamo od narodenia, nie je to také pohodlné. Ale od toho roka do cca 3 rokov sa nám táto kategória osvedčila. A ak aj z priestorových, váhových, akýchkoľvek dôvodov rozhodneš, že okolo 15 kg dieťatka už chceš prejsť na tú najvyššiu kategóriu, 15 - 36 kg, bude to ok.
9 - 18 kg nebývajú také drahé, ak vyberieš dostupnejšiu značku (odporučím Joie /Stages, i-Venture/, sú dobré a bezpečné plus nie drahé, alebo potom pozri akcie na Britax Romer First Class Plus, mali sme a je to veľmi bezpečná, odolná autosedačka). A z fakt najlacnejších kuk aj na značku Safety je to podznačka patriaca rovnakej firme ako Maxi-Cosi, takže ak už by ti na cene veľmi záležalo, to je značka, na ktorú by som pozerala.
Po takýchto už výber 15 - 36 kg bude jednoduchý, tie bývajú aj naozaj naozaj dostupné - Maxi-Cosi Rodi alebo Britax Adventure/Kid II sú super.
Poslednou, ale nie úplne 100% najbezpečnejšou možnosťou by potom bolo po vajíčku prejsť na 9 - 36 kg, ktorá ti poslúži až do konca. Tam by som brala do úvahy to, že v protismere ti tak dieťa bude iba vo vajíčku, takže tam treba vydržať čo najdlhšie, ideálne do roka a pol cca. Po tom prejsť na 9 - 36 kg, čo je neotočná kategória (otočná je len do 18 kg), pre m%na znamená, že by som vzala autosedačku s pultíkom (výborne testovaná je napr. Joie Trillo Shield). Mávajú celkovo dobré výsledky a dieťatko, akonáhle si zvykne, nám na pultíku zvyklo spávať, papať, hrať sa.
S mojimi tromi deťmi tak celkovo vyšlo, že obvyklý postup (a najbezpečnejší možný, aj v rámci dostupnejších cien) je vajíčko - 9 - 18 kg (alebo 9 - 36 pultová), 15 - 36 kg okolo troch rokov.
Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli