Bábätko čakáme v apríli. Aký kočík je vhodný na dedinu a poľné cesty?

Zodpovedané
Dnes o 08:32

Ahoj,

hľadám dvojkombináciu pre aprílové bábätko. Bývame na dedine a chodíme na prechádzky aj po poľných cestách. Veľa času trávime vonku so psom a so 4-ročnou dcérkou. Prijala by som kočík, ktorý by nám vyhovoval a bol pohodlný pre bábo. Ocenila by som dobré jazdné vlastnosti aj po horšom povrchu, pohodlný matrac pre bábo do vaničky. Športová časť otočná do oboch smerov a čím väčší kôš na nákupy, tým lepšie. Predĺžená strieška by tiež potešila. Čo sa skladnosti týka, tak ocením niečo praktické skladné do auta. Tu si viem však predstaviť aj ústupky. Keď bude dieťa staršie, tak predpokladám, že budem kupovať ešte jeden športový skladnejší na rýchle presuny a na výlety.

Zatiaľ som sa obzerala po Joolz Geo3, Thule Urban Glide. Obávam sa, či nie je príliš robustný. Ale príjmem hocijakú značku a tip na konkrétny kočík. Nemám veľký prehľad v kočíkoch.

Ďakujem

Ahoj,

veľká škoda, že neuvádzaš Vašu výšku, lebo takto iba hádam, že ste asi rodičia s výškou nad 170 cm. Pozeráš kočíky, ktoré sú určené pre vyšších rodičov – s výškou rovnou alebo viac ako 170 cm.

Joolz Geo3 je obľúbený kombinovaný kočík s možnosťou použitia aj ako súrodenecký. Je určený pre vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Hlavne je určený pre rodičov, ktorí chcú kvalitný kočík s moderným dizajnom. Vyššie umiestnené nadstavby spríjemňujú celkovú manipuláciu s kočíkom a nie je potrebné sa k dieťaťu hlboko nakláňať. Rukoväť sa dá nastaviť až do výšky 113 cm, vďaka čomu sa pohodlne prispôsobí postave. Športové sedenie je korýtkové, čo je pre značku typické. Jeho chrbtová opierka je tvorená pevnou vetracou sieťkou. Tá v horúcich letných dňoch vytvorí vo vnútri kočíka príjemné odvetrávanie. Navyše má extra priestranný nákupný košík s nosnosťou 15 kg, ktorý zároveň slúži ako miesto na prípadnú súrodeneckú sedačku.

Bratským modelom je Joolz Day5. Ten mu je kvalitou a funkciami veľmi podobný. Prvou odlišnosťou je nemožnosť použitia ako súrodeneckého kočíka. Taktiež má menšiu 10 kg nosnosť nákupného košíka a nemá perforáciu zadnej chrbtovej opierky. Zároveň má nové sedadlo inovatívneho tvaru. Bolo vyvíjané v spolupráci s pediatrami, ktorí mu dali nový ergonomický tvar. Pozícia v ľahu je niečo medzi korýtkom a úplným rovným ľahom, no nie všetkým mamičkám však tento tvar sedadla pre ich dieťa vyhovuje.

Podobným modelom je Muuvo Quick 4.0. Je to priestranný a pohodlný kočík, ktorý má nenafukovacie pneumatiky plnené gélom. Skvele sa hodí na dedinu. Nižšia váha a ľahká manipulácia umožňujú jeho ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieš. V zloženom stave bude totiž stáť presne tam, kde ho postavíš. Priestranné perforované a výškovo nastaviteľné športové sedenie patrí na trhu k tým priestorovo veľkorysejším, je nekorýtkového typu a je možné ho napolohovať do takmer úplne rovného ľahu.

Thule modely sú dosť dlhé, neotočné a váhovo ťažšie kočíky (4-wheel má váhu s nasadeným športovým sedadlom až 14 kg). Nedávno som ich v poradni dosť podrobne opisovala, tak Ti sem moju odpoveď pripnem, aby som sa neopakovala:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a Kočíkopédiu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally