Univerzálna autosedačka - vajíčko na kombinovaný kočík Moon Style. Aké je najlacnejšie z tých bezpečných, kvalitných?

Zodpovedané
21. dec 2020

Ahoj,

vedela by si mi, prosím, poradiť s kúpou vajíčka? Máme vyhliadnutý kočík Moon Style. Chcem k nemu dokúpiť vajíčko, ktoré bude pasovať na tie univerzálne adaptéry. Ktoré vajíčko je "najlacnejšie z kvalitných" prosím ťa? Jedná sa o to, že vajko použijeme iba párkrát, aj to len po meste väčšinou, takže nechcem veľa investovať. Ale zasa malo by byť bezpečné.

Rozmýšlala som nad Cybex Aton 5. Pozerala som aj bazár, ale dať 90€ za používané obúchané vajíčko bez záruky sa mi zdá veľa, keď nové stojí 120€. Je aj niečo lacnejšie?

Ďakujem.

Ahoj,

k Moon Style sa dodávajú tzv. univerzálne adaptéry na vajíčka - autosedačky s úchytom typu Maxi-Cosi. To znamená, že budú pasovať aj značky ako Cybex, Recaro, Kiddy, Nuna, Joie a iné A z nich, ak ide o najlacnejšiu možnú DOBRÚ, BEZPEČNÚ autosedačku, je za mňa jasným víťazom Joie Gemm. Je základná, ale od značky hodnotenej v ADAC testoch veľmi dobre, a na adaptéry Style-u sedieť bude. A stojí pod 80 eur.

Moon Style

Okrem nej ti silno, SILNO odporúčam aj Maxi-Cosi Citi. Nie je to taký rozdiel v cene a je to trošku lepšia značka, čo ani nezaváži u tej bezpečnosti (obe sú absolútne v poriadku bezpečnostne), ale hlavne z pohľadu neskoršieho predaja. Maxi-Cosi autosedačky predáš omnoho ľahšie a tak sa ti aj väčšia časť (napr. 50 eur, ak je len občasne používaná) neskôr vráti pri predaji po dopoužívaní. A ja som s MC autosedačkami z pohľadu komfortu dieťatka bola najspokojnejšia.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli