Terénny športový kočík pre súrodencov s otočnými sedadlami

Zodpovedané
8. aug 2019

Dobry den,

mam dve male deti, 2rocne a 4,5mesacne. Kedze sme si uz tiez par kocikmi presli, zhodli sme sa s muzom, ze potrebujeme uz len terenny kocik, taky co prejde po lese, snehu a inych tazsich terenoch.

Kedze chceme zmenit, ked bude druhe uz sediet, hladam nieco ako som spominala vyssie, plus tiez aby som deti videla, resp. otocne sedadla. A tiez, aby to bolo jednoduche sklapnut do auta.

Momentalne sme v Dansku a vyuzivame svedsky kocik Emmaljunga Super Viking pre dvoch, ale ked sme boli na navsteve v BA za rodinou, skoro sa nam rozpadol, lebo kazdy byva v terene - les, kopce, aj cesty boli nerovne...

Viete mi nieco poradit?

Dakujem
Miska

Ahoj,

ja to vidím najväčší problém v otočnosti sedadiel. Lebo na trhu nájdeš výborné kočíky aj pre súrodencov a aj do terénu (napríklad Thule Urban Glide 2 Double) - ale sedadlá sú v 99/100 prípadov proste smerujúce len dopredu.

Thule Urban Glide 2 Double

Je to tak lepšie - lebo inak to robí kočík veľkým, ťažkým, neohrabaným na terén, ako si si aj sama všimla s tvojím skvelým Emmaljunga Super Viking, ktorý inak celkom do terénu aj je. Žiaľ teda s dvoma deťmi a veľmi náročnými povrchmi v tandemovej konfigurácii je to veľmi náročné skĺbiť. Jediným iným kočíkom, ktorý by tie otočné sedadlá mal a aj by to nejak ustál, by potom bol asi len Bugaboo Donkey. Zvládnete aj nerovnosti a pod., ale stále nerátaj s úplne náročným použitím. A tiež aj zaberie nejaké to miesto v aute.

Emmaljunga Super Viking

Bugaboo Donkey 2

Ďalej potom odporučím značku TFK. Ak máš 4,5 mesačné bábo, tak ho môžeš ešte voziť v konfigurácii s hlbokou vaničkou Duo X, ktorú vieš pretransformovať na otočné korýtkové sedadlo. Je to dobrý hybrid všetkého, čo spomínam ja aj ty - neotočný kočík, no otočené sedadlo do doby, kým to menšie vyrastie do doby, keď je pripravené pozerať do sveta.

Ja osobne by som vyberala medzi Twin Adventure a Twin Trail.

TFK Twin Adventure 2

TFK Twin Trail 2

Podobným typom, ktorý ešte odporučím (a aj kvalita je tam perfektná) je Muntain Buggy Duet - najlepšie najnovšiu verziu (je skladnejšia, vylepšenejšia). Tiež je tam možnosť dokúpiť vaničku, ktorá sa dá “prezliecť” aj do formy sedadla v protismere. Je samozrejme menšie - je to na to prechodné obdobie.

Mountain Buggy Duet V3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli