Taška na ultraľahký športový kočík (Euro-Cart Spin) - na akú pozerať?

Zodpovedané
4. sep 2020

Ahoj,

neviem presne, či je to otázka na teba, ale súvisí to s kočíkom, možno mi teda budeš vedieť poradiť.

Mám objednaný veľmi ľahučký kočík (ani nie 6 kg) a nie je k nemu taška. Na predchádzajúcom som to nikdy neriešila, lebo tam bola taška súčasťou balenia. Ako by som mala postupovať pri výbere tašky? Vieš mi odporučiť nejakú osvedčenú, kam sa mi zmestia také veci ako fľaša s vodou, nejaké chrumky, svetrík, plienka, peňaženka, mobil, kľúče? Proste také bežné veci, čo si berieš von? Keďže je to taky ľahučký kočík tak zasa nechcem nejakú veľmi masívnu kabelu... No vlastne vôbec neviem čo mám hľadať, na predchádzajúcom som mala ruksačik.

Kočík je Euro-Cart Spin vo farbe Grey Fox (bledo sivá), z tejto značky som našla iba tašky na veľké kočiare, takže vôbec neviem, čo hľadať a ako.

Ďakujem veľmi pekne za radu 🙏🙏

Ahoj,

asi ťa veľmi nepoteším. Oficiálne by si totiž na nijaký ľahký športový kočík nijakú tašku na rukoväť vešať nemala. Áno, maminky to robia, ale nemali by. A niektoré sú potom nespokojné s kočíkom, že sa prevažuje (v sede a/alebo v ľahu), že sa kriví/kazí… No, žiaľ, ak si kúpiš ľahulinký kočík (6 - 7 kg a nižšie), je to kočík stavaný s prioritou mať čo najmenej miesta a energie zaberajúci kočík najmä na príležitostné použitie. Preto najskôr poradím zvážiť, či tú tašku mať musíš. A ak áno, tak skôr dávať ju nie na rukoväť, ale do košíka.

U tvojho vybraného Euro-Cart Spin, čo je vyslovene cestovný ultrakompaktný model nie veľmi vhodný na každodenné regulérne používanie, to platí aj dvojnásobne. Najmä tým, aký je konštrukčne, plus že sa jedná o lacnejší model. Keď tak si treba kúpiť nejakú kompaktnejšiu taštičku a dávať do toho košíka - alebo nosiť na ramene. Úplne naj nápadom je možno nejaký menší prebaľovací batoh, ktorý namiesto zaťažovania jedného ramena budeš vedieť v prípade jeho plnosti nosiť aj na chrbte, a záťaž rozložíš rovnomerne.

Euro-Cart Spin

Na kočík navrhnem maximálne tak zaobstarať si organizér na rukoväť na tie najpotrebnejšie veci. A vlhčené plus plienky dať do košíka, kľudne v ďalšom extra organizéri. Svoje potreby zasa vrecko alebo kabelka, alebo ten ruksak.

Ruksaky pozri napr. Baby Ono a aj z aliexpresu sa dajú veľmi lacno objednať pekné.

Z drahších a teda taškových kuk nový alebo bazárový Pink Lining, doma som ho používala a bola som veľmi spokojná. Taká malá veľká taška s pevným tvarom, čo sa aj ľahko nosí, aj ľahko vkladá do koša. A ani tak nepretŕča, ak je zavesená (to tu ale neradím). A k tomu sú krásne 😉

Len tak skúšam, lebo si mi moc nedala rozpočet, tak snáď si nájdeš niečo pre seba, alebo aspoň sa zorientuješ v tom, čo možno spraviť.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli