Súrodenecký skateboard ku kočíku s klasickou (retro) konštrukciou

Zodpovedané
2. jan 2019

Ahoj Eli,
doma máme hlboký kočiar Inglesina z roku 2012. Konštrukciu má presne ako Inglesina Vittoria. Avšak v marci sa nám narodí bábo, ale doma už máme chlapca (v čase narodenia dieťaťa bude mať 1 rok a 10 mesiacov). Preto zvažujeme kúpu skateboardu k Inglesine. Vies mi prosím poradiť, aký skateboard vybrať, aby dobre sedel? Ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď aj čas.

Ahoj,

v prvom rade gratulujem 🙂 A v druhom rade - tu ti asi odporučím dva najuniverzálnejšie skejtíky, pretože tá konštrukcia je tak trochu špecifická. Pozeraj preto najmä na Bumprider, alebo na Lascal. Lascal je dostupný vo verzii Mini alebo Maxi s tým, že na Maxi je väčšia a ešte sa na ňu dá upevniť také sedadielko. To sa samozrejme dopláca.

Trošku sa tu obávam riešenia brzdy - zasahuje v podstate celú dolnú časť. Ale ak použiješ niektorý z týchto dvoch stupienkov - upevnené skôr o bočné tyče - nemal by byť väčší problém.

Úplne nakoniec by som ešte spomenula možný problém s rúčkou - nedá sa nastaviť ani predĺžiť, takže trošku rátaj aj s tým, že svoj krok budeš musieť riadne prispôsobovať, pretože skejtík jednoducho zaberie miesto, ktoré pre nohy obvykle používaš.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli