Športový-terénny-bazárový: kočík pre ročnú slečnu, otočný, s veľkou strieškou, polohovateľnou rúčkou do 160eur

Zodpovedané
14. apr 2020

Ahoj Eli,

Obraciam sa poradňu s prosbou o pomoc pri hľadaní správneho kočiara pre moju slečnu (1r.).
Podmienky:

  • otočný v aj proti smeru jazdy
  • vhodný do terénu (bývame na dedine)
  • NEpenové kolesá
  • veľká strieška (čím bližšie k madlu, tým lepšie)
  • obratný a ľahko ovládateľný
  • padne vhod polohovateľná rúčka a odpruženie

Chcem čo najviac muziky za málo peňazí, preto pozerám bazárové kočíky. Môj strop je 160€.
Ak nájdeš vhodných kandidátov, budem len rada.

A ak je to z mojich požiadaviek ťažké - poraď prosím, ktoré konkrétne by si mi odporúčala, prípadne čo nezanedbať pri výbere.
Ďakujem.

Ahoj,

v tejto cene a ešte aj bazárový bude problém. Ono totiž chceš ozaj dosť, zároveň sa pritom ponuka bazárových kočíkov mení. Ttakže ti neviem ani zaručiť, že ak správny nájdem, že v tejto cene bude a bude dostupný.

Ja osobne by som sa v prvom rade jednoznačne pripravila na kompromisy - a jedným z najväčších, ktoré by som pri ročnej slečne urobila tak, aby ostatné kočík teoreticky mohol spĺňať, by bolo to otočné sedadlo. V takom prípade si vieš vyberať viac, napríklad z trojkoliek - taký Baby Jogger City Elite vám vydrží neskutočne a poslúži asi v každom teréne.

Baby Jogger City Elite

Rozumiem ale, že ak sa otočného sedadla nechceš vzdať, proste ho budeš hľadať ďalej. Ťažko mi je tu radiť, ako zoženieš veci ako Bebetto Nico, ale to je dosť opacha. Pozri potom možno ešte Casualplay Kudu 3, ale tam zasa strieška nič extra. Dokúpila by som clonu a vybavené.

Bebetto Nico

Casualplay Kudu 3

A teda to zhrniem - ja by som odporúčala asi určiť si prioritu - ak sú ňou kolesá, výkon v teréne, je to potom dosť o kvalite. A to aj na úkor ceny. Na druhú stranu ak je prioritou cena, prispôsobila by som iné požiadavky. Napríklad tú otočnosť, alebo potom striešku, váhu a pod. Naozaj pozor na pevnosť kočíka, stav kolies, spojov.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli