Športový kočík s dobrými jazdnými vlastnosťami a úplným sedom: Britax B-Agile M, Nano Tavo..?

Zodpovedané
10. aug 2020

Ahoj,

potrebujem poradiť ohľadom výberu športového kočíka. Kritériá sú úplný (alebo aspoň čo najviac rovný) sed, dobrá manipulácia a dobré jazdné vlastnosti (žiadne lesné cesty, len na rozbité chodníky).

Bola som pozrieť Britax B-Agile R, ktorý sa mi aj páči, ale vraj je dosť tvrdý. Tak uvažujem, či radšej nevziať M-kovú verziu a dokúpiť nafukovacie kolesá... Myslíš, že to by na tie rozbité chodníky stačilo?

Ešte ma láka aj Nuna Tavo, len neviem, či má úplný sed. Je to pre také väčšie 13-mesačné dieťatko. Optimálne, aby sme si vystačili do konca kočíkovacieho obdobia.

Ďakujem za každú radu 🙏

Ahoj,

neviem, či ťa poteším, ale v kolesách až tak rozdiel nenájdeš. Je to skôr konštrukčná vec - a preto aj Britax B-Agile M bude skôr tvrdší kočík. Ak ti táto vlastnosť prekáža, ja by som sa do B-Agile línie vôbec nepozerala, sú to tvrdšie kočíky. Tiež sed, aj keď u R a M kolmejší, kolmý vyslovene nie je a s trochou šikmosti treba počítať.

Britax B-Agile M

Nuna Tavo je už potom kočík väčší, ale aj jazdne mäkší a pohodlnejší. Ja si myslím, že ťa uspokojí omnoho skôr, ale bude proste ťažšia a menej skladná, ak plánuješ často nakladať. V najvyššej polohe určite nie je šikmejša, ako B-Agile M, aj keď úplne 90 stupňov to tiež nie je. Ale dieťatko určite nebude pololežať, veď kuk obrázok. Podľa mňa je to fajn sed.

Nuna Tavo

Ja by som určite kuk aj ABC Design Okini - pomerne kolmý sed.

ABC Design Okini

A možno mestský, ale nie zase zlý Peg-Pérego Booklet je vcelku rovnejší.

Peg-Pérego Booklet

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli