Športový kočík pre väčšie dieťatko, polohovateľný do ľahu a s väčšou strieškou, nastaviteľnou rúčkou

Zodpovedané
21. jún 2019

Dobrý deň.

Potrebovala by som poradiť s výberom športového kočíka pre môjho synčeka. Neviem si už rady.

Potrebovala by som priestrannú sedaciu časť, nakoľko je môj malý trošku väčší - tak, aby mal trošku miesta okolo seba, a tiež aj váhovo do budúcna. Kočík do mesta, ale nech zvládne aj nejaký ten menší terén. Strieška najlepšie predĺžená. Nemusí byť otáčanie sedacej časti, rád sa pozerá naokolo. Polohovanie do ľahu, nakoľko rad spáva v kočíku - tým pádom aj dlhšiu chrbtovú opierku a aj opierku nôh. Polohovanie rukoväte.

Budem veľmi rada, ak mi odporučite vhodný kočík, v ktorom sa môj malý bude dobre cítiť.
Vopred ďakujem za radu 😉

Ahoj,

ako prvý mi napadol Britax B-Motion Plus 3 či 4 - väčší, skutočne extra priestranný a aj na nerovnosti vhodný športový kočík.
Má svoje nevýhody - šikmejšie sedenie /nie každému vadí a dá sa riešiť pásom na kolmejší sed). Tiež nie každému sadne - treba vyskúšať na živo, ale ak by ti vyhovoval, bola by to určite vhodná voľba na túto situáciu. Joie Mytrax by vyhovel tiež, aj keď priestor je tam oproti Britaxu o čosi menší.

Britax B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 4 Plus

Joie Mytrax

Zo špecifickejších, ale aj drahších modelov spomeniem Emmaljunga Scooter 4S či Emmaljunga NXT30. Sú to kočíky, čo vydržia aj viac detí a na dĺžku ložnej plochy ozaj štedré.

Emmaljunga Scooter 4S

Emmaljunga NXT30

Moon Jet-R je z priestorového hľadiska tiež vyhovujúcim, treba vyskúšať (aj s dieťatkom), ako by ti vyhovelo ťažisko.

Moon Jet-R

Z lacnejších možností by som zasa spomenula extra priestranný Kinderkraft Grande. Nie je to vyslovene terénny kočík, ale čo to s ním prejdeš.

Kinderkraft Grande

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli