Športový kočík pre 7mesačnú, skladný a s kolmejším sedením - Baby Jogger City Mini GT/City Elite/Britax B-Motion 4 Plus?

Zodpovedané
12. máj 2020

Ahoj Eli,

rád si nechám poradiť, nakoľko sa nevieme rozhodnúť.

Máme sedemmesačnú dcéru a hľadám pre ňu športový kočík, ktorý budeme dlhodobo využívať. Aktuálne využívame športovú časť kočíka Bebetto Luca. V podstate sme s ním spokojní, ale jeho skladnosť je katastrofálna, čo je pre nás dosť limitujúce.

Čiže - hľadám niečo skladné a ľahko skladateľné. Preferujeme skôr klasické sedenie, ideálne aby sa dala opierka zodvihnúť čo najvyššie na sedenie. Prechádzky hlavne po asfaltke/lesná cesta/lúka.

Po prezretí fóra som výber "zúžil" na Baby Jogger City Mini GT/GT2, Baby Jogger City Elite/Elite2, Britax B-Motion 4 Plus. Vedela by si prosím pomôcť s výberom, prípadne zhrnúť pre a proti pri jednotlivých modeloch? Nebránim sa ani iným nápadom.

Ďakujem veľmi pekne za radu.

Ahoj,

vidno, že ste si všeličo popozerali a uvažujete doma prakticky. Pekný výber, ktorý dáva zmysel a korešponduje s tým, čo požaduješ.

Ak je skladnosť podstatným kritériom, odporučím najlepší kompromis a kombo vlastností Baby Jogger City Mini GT2. Zvládne aj nerovnosti, aj je priestranný, aj s polohovateľnou opierkou nôh a zároveň odolný a skladný (a to veľmi rýchlo a prakticky).

Za mňa top, ktorý prekoná len BJ City Elite 2, ktorý je ale o čosi väčší. Preto možno je otázkou či radšej trošku väčší (ale nie obrovský) Elite s tým, že bude drahší ale teda aj ešte terénnejší (záleží, nakoľko ťažký terén plánujete), ale je terén nie úplne najhorší a postačí aj jeho menší brat, GT2.

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Elite 2

Ja by som vyberala z týchto dvoch - kvalitou verzus váha. Funkcie sú naj - a teda jeden by som vybrala po zvážení a sprioritizovaní pre a proti 😉 Oproti Bebetto Luca budú každopádne skladnejšie oba.

Bebetto Luca 2018

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli