Športový kočík pre 6m.- obojsmerný, praktický na jazdu do kopca, do 300 eur. X-Lander X-Go?

Zodpovedané
9. jún 2020

Ahoj,

prosím o radu, aký športový kočík vybrať. Potrebovali by sme obojsmerný a s možnosťou predĺžiť striešku, nakoľko bábo má aktuálne len 6 mesiacov a v kočíku má aspoň jeden spánok. Každodenne absolvujeme cestu hore a dole kopcom (asfalt), takže potrebujeme nejaký typ, ktorý sa dobre ovláda - a zrejme s vyšším sedením. Cenovo tak do 300 eur. Neskôr na zimu sa obzerám po niečom terénnejšom.

Čo hovoríš na X Lander X-Go?

Ďakujem!

Ahoj,

X Lander X Go je určite zaujímavá voľba, aj ľahká, čo je fajn na tlačenie do kopca, aj jazdne fajn. Len tak celkom nerozumiem výberu tohto modelu, lebo dosť toho, čo chceš, nespĺňa, začínajúc obojsmerným sedadlom, ktoré pre svoje dosť malé mimi vyžaduješ. X-Go ho proste nemá. Mimo toho, nie je ani vyšší, ale tejto požiadavke tiež celkom nerozumiem, keďže nepíšeš, že vy rodičia ste vysokí, ani iný dôvod na výšku. Do kopca naopak nižší kočík môže ísť aj lepšie, keďže bude mať nižšie ťažisko.

X-Lander X-Go Buggy

Ja skôr, ak teda obojsmernosť ako kritérium stále platí, poradím Joie Versatrax. Je ok aj pre menšie dieťatko, dostupný, obojsmerný a dokonca aj vyšší. Okrem neho asi už z otočných nič moc, jedine bazár alebo nejaký výpredaj/outlet, lebo ľahšie, dobre ovládateľné šikovné modely sú skôr (v reverzibilnej kategórii) skôr drahšie. To je aj cena za tú cenovú dostupnosť - strieška, čo sa síce predlžuje, ale nie je dlhá v ľahu. Ale dobré je, že sa dokúpením clony toto dá veľmi jednoducho vyriešiť.

Joie Versatrax

Ak mám dať ešte nejaké možnosti, pozri asi Hauck Mars, Concord Wanderer a Peg-Pérego Book Plus.

Hauck Mars

Concord Wanderer

Peg-Pérego Book Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli