Športový kočík Petit&Mars Royal, príp. ľahká, skladná, odpružená alternatíva do 250 eur s veľkým nákupným košom

Zodpovedané
31. aug 2020

Ahoj Eli,

Poprosila by som recenziu na sportovy kocik Petit&Mars Royal. Pripadne ina alternativa do 250 Eur. Viem, ze tento nie je otocny, no tie otocne su tazsie. Hladam nieco lahko skladatelne, nie tazke, s odpruzenymi kolesami a velkym nakupnym kosikom.

Dakujem

Ahoj,

Petite&Mars Royal by som zhodnotila ako pekný, ale pomerne bežný, jednoduchší neotočný športiak. Nie je najľahší a ani najskladnejší, ale nie je ani strašne ťažký alebo šialené hebedo. Plusom je určite dizajn a nosné, celkom priestranné sedadlo s úplným ľahom. A aj to skladanie dovnútra ľudia berú ako výhodu. Mínusom sa zdá byť stále pomerne tvrdá, mestskejšia konštrukcia, krátke a nízke bezpečnostné pásy, za mňa aj zadná tyč medzi kolesami, o ktorý vysokí môžu aj zakopávať, a nepríde mi ani až taký lacný. Ale celkovo, fajn kočík, ak ti štýl vyhovuje a máš možnosť ho vyskúšať.

Petite&Mars Royal

Ak mám niečo poradiť, asi by som sa pozerala na Kinderkraft Grande LX - lacný no fajn model, ktorý je porovnateľný (a v podstate v niektorých ohľadoch aj lepší). Akurát nemá tie nášivkové striešky ako možnosť.

Kinderkraft Grande LX

ABC Design Okini je tiež zaujímavým kočíkom, aj keď možno s košom trochu menším. Ani jeden spomínaný však nie je nijak zásadnejšie odpružený - odpruženie slúži len na tlmenie nárazov.

ABC Design Okini

Preto odporučím aj niečo trošku iné - TFK Dot 2 či Gesslein S4.

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli