Športový kočík - otočný, odpružený, ale inak taký, ako náš Valco Snap Ultra Trend - skôr nový, do 300 eur 🙂

Zodpovedané
21. sep 2020

Ahoj 🙂

Prosím o pomoc pri výbere kočíka. Pred narodením synčeka sme kupili taký “mestský” Valco Snap Ultra Trend. Synček ma skoro 5 mesiacov, predtým bol vo vaničke a asi od 2 mesiacov v športovej časti 🙂 Kočík je úžasný a sme s ním veľmi spokojní, no keďže sa sťahujeme do mesta, kde sú všade tie mačacie hlavy, dosť to hádže, nechceme zbytočne odkupovať kolesá nafukovacie, myslim ak by to bolo tak, že to extra nepomôže.

Hľadáme preto iný kočík, ktorý bude ok aspoň do tých 2 rokov, ale chcela by som ešte otočný do oboch smerov, odpružený teda, aby bol vhodný na takéto cesty a relatívne skladný a ľahký, mal veľkú striešku a nákupný košík... a vlastne podobné vlastnosti, ako má náš Valco 🙂 V cene do 300€ 🙂

Ďakujem veľmi pekne 🙂😊🙏🏻 (radšej by som nový, ale kľudne môžete pridať aj typ, ktorý zoženiem lacnejšie v limite bazarový)

Ahoj,

si spokojná s tvojím Valco Snap Ultra Trend, ktorý v podstate fakt so všetkým okrem chýbajúceho odpruženia, plus pridám to, že rozpočet na (otočný) športový kočík, ktorý má byť v o všetkom takisto dobrý plus mať odpružené kolesá, máš 300 eur (čo je sám o sebe kočík drahší ako 300 eur a ty žiadaš to isté no lepšie a za menej). Bojím sa, že ti nedám uspokojivú odpoveď.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Ja osobne by som buď riešila kočík neotočný. To bude znamenať fajn váhu a skladnosť + priestor v sedadle (ale potom zasa čím terénnejší, tým bude ťažší a aj drahší, alebo, ak 9/10 vecí si spokojná s kočíkom, ktorý máš, nechala by som ten.

Neexistuje dokonalý kočík a už vôbec nie dokonalý kočík za máličko peňazí. Vždy je to o ústupkoch a prioritách. Urči si, na čom ti najviac záleží, a všetko ostatné sa tomu bude podriaďovať.

Takže moja rada znie - buď nechaj ako máš a zvyknete si na tvrdšiu jazdu, alebo zmeň tie kolesá. Pomôžu, aj keď zázraky neurobia. Každopádne bude prechod popukanými chodníkmi a nerovnosťami aspoň čiastočne pohodlnejší.

A ak už fakt musíš zmeniť, premysli si, ktoré nároky vieš znížiť, odignorovať a čo naopak je to najdôležitejšie, čomu sa podriadia všetky zvyšné vlastností kočíka (vrátane váhy, skladnosti, ceny, otočnosť).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli