Športový kočík otočný, do viac kg. Joie, Cybex, iný?

Zodpovedané
19. jan 2021

Ahoj,

Chcela by som poradiť pri výbere športového kočíka 🙂 Ako prvy kocik sme mali Bebetto Luca, ale nejdem radšej ani písať ako čo lebo nikdy viac, za mňa zlá skúsenosť 🤦‍♀️😂 Teraz máme 9 mesiacov 80 cm a 11 kg a s fusakom je ten športový kocik len tak tak.

Chcela by som nejaký športiak, ktorý by bol do viac kg, aby bol otočný, kolieska mi je jedno, aké budú 😂 Pozerali sme Cybex aj Joie, ale na tom Joie sa mi nepáčilo, že nemal z bokov skoro žiadnu ochranu.

Tak by som rada pocula tvoj typ 🙂
S pozdravom Martina

Ahoj,

Joie Versatrax je fajn ako cenou, tak aj dĺžkou ložnej plochy. A to sa u otočných športových kočíkov len tak nevidí. Daňou za to, ako sama vravíš, že skôr otvorenejšie sedadlo a kratšia strieška v ľahu, čo môže byť mínusom. Ale clonou a dobrým fusakom sa to riešiť absolútne dá.

Joie Versatrax

Cybex - asi myslíš Balios S je fajn vysokou opierkou aj super strieškou, ale rátaj s užším sedákom, menšími, neterénnejšími prednými kolesami a pre niektoré mamičky celkovo proste “hrkavejšou” konštrukciou. Do mesta a na nenáročné prechádzky je to fajn voľba.

Cybex Balios S

A k otočnému športiaku do viac kg - je fajn, ak má kočík vyššiu nosnosť. Ale až tak veľa to o priestore nehovorí, len o “záťaži”. Otočný športiak do 22 kg len veľmi zriedkavo unesie veľké 22 kg (asi 6 -7 ročné) dieťa. Je prikrátky/užší. Na veľké deti a priestor/kilogramy treba neotočný model.

Skôr odporučím namiesto nosnosti sa dívať na kvalitu kočíka a kúpiť radšej lepší, príp. bazárový, napríklad priestranné korýtko Baby Jogger City Premier.

Baby Jogger City Premier

Alebo vydržať s tým, čo máš a potom na kilogramy kúpiť neotočný športiačik kvalitnejšej značky.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli