Športový kočík na zimu (nie som spokojná s terajším Bebetto Luca). Niečo ľahšie?

Zodpovedané
4. nov 2019

Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadom športového kočíka. Teraz používam Bebetto Luca, ale môj malý v ňom nie je spokojný, a ak mám byť úprimná, ani mne tento šporťák nevyhovuje.

Chcela by som niečo ľahké, odpružené, polohovateľné, s predĺženou strieškou, a nech je trochu vyšší. Ideálny na zimu (nech sa mi tam zmestí fusak), do mesta i na horší terén 😊

Ďakujem!

Ahoj,

Bebetto Luca asi aj kvôli robustnej športovej časti (a celkovej váhe a skladnosti) ti nevyhovuje. Problém je, že požiadavky, ktoré na kočík máš (odpruženie, polohovanie, veľká strieška, vyšší kočík vhodný na zimu s priestorom na fusak no a aj na horší terén sú kritériá na veľký, ťažký kočík, práve ako je ten tvoj. Nemôžeš očakávať kopu priestoru, odpruženie, kolesá do terénu, ešte aj vyšší kočík a potom ľahší a skladnejší model. Je to o kompromise, žiaľ. Chceš menší kočík, bude mať menej funkcií, menej odolný, menej terénny.

Bebetto Luca 2018

Joie Versatrax by bol fajn stred, no nesplní ti dlhú striešku. Britax B-Motion Plus,
Casualplay LOOPi Allroad - budú zasa modely jednoduchšie, neotočné (a stále nie najľahšie).
Emmaljunga NXT60 je super a skladná konštrukcia, ale korýtko a dosť drahé.
Neotočný NXT30 má zasa kratšiu streišku a špecifický dizajn (plus oba sú to drahšie modely). Vyšší nie je moc ani jeden.

Joie Versatrax

Britax B-Motion 4 Plus

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT30

Tak, kde spravíme kompromis? Alebo potom aspoň na zimu, ostaň pri tom, čo máš.

Držím palce a jednoznačne radím určiť si priority a tiež, či je medzi nimi aj rozpočet.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli