Športiak do 7 kg na rozbité chodníky, nosnosť do 20 kg a do 200 eur

Zodpovedané
5. feb 2020

Ahoj,

prosim potrebovala by som poradit so sportovym kocikom. Mal by to byt kocik, ktory zvladne rozbite chodniky, ma vacsie kolesa - ale nie nafukovacie, lahko sa zlozi, lahko sa ovlada, vaha okolo 7 kg, vacsia strieska s okienkom, 4 kolesa.

Bol by to druhy kocik taky do auta, na vylety... Mohol by byt pre deti do 20kg - aby par rokov posluzil. A cena do 200.

Existuje nieco take?
Dakujem

Ahoj,

chcem tu podotknúť, že kočík pod 7 kg nebude nikdy smoothly dávať rozbité chodníky. Bude sa tam šetriť na hrúbke konštrukcie, veľkosti kolies, pohodlia resp. priestoru sedadla. Takže rátaj s kompromismi na každej úrovni. Je to cena za čo najnižšiu váhu a veľkosť po zložení. Rovnako vyššia váhová kapacita - dnes ju už udáva kdekto, ale realisticky do malinkého kočíka obrovské dieťatko len s ťažkosťami natrepeš. A rátaj aj s tým, že vyššiu váhu budeš pri tlačení cítiť.

Ok, to som potrebovala na úvod povedať a potom už k odporúčaniam. Jednoznačným je podľa mňa Cybex Eezy S+. Prípadne lacnejší CBX Etu Plus. Jednoznačnými sú najmä kvôli dlhšej chrbtovej opierke a veľkosti kolies, ktorá je nadpriemerná (pre typ). Nosnosť je tam 17 kg, ale verím, že postačí - a vydržia až do konca kočíkovacieho obdobia.

Cybex Eezy S+

CBX Etu Plus

Ja osobne by som potom pozrela aj niečo ako Baby Jogger City Mini4 (2) - priestranný, rýchlo skladný, kvalitný.

Baby Jogger City Mini2 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli