Športiak Camarelo - zvládnu terén i väčšie dieťa? A čo hovoríš na gélom/penou plnené pneumatiky?

Zodpovedané
5. nov 2019

Ahoj,

prosím ťa, aký je tvoj názor na športové kočíky značky Camarelo? Pokukujem po edícii Eos, Elix. Láka má na nich odpruženie, kolesá (nafukovacie) a predĺžená strieška. Sú podľa teba aj reálne dobre “pružiace”, tlmiace nerovnosti na zemi, a zvládli by aj lesné cestičky a vojde sa tam dieťa aj väčšie (3 ročné)? Obe majú mat nafukovacie kolesá, no jeden má akési nízkoprofilové.

Nepamätám si značku, no pri hľadaní sme natrafili aj na kočiar, ktorý má kolesaá plnené penou alebou gélom. Aké sú tieto kolesa vlastnosťami? Ide mi o to, aby pri jazde nebol kočík “tvrdý”, ale dobre pružil a tlmil nárazy.

Ďakujem pekne

Ahoj,

Camarelo neotočné športiaky zahŕňajú modely Eos, Elf a a najnovší Elix.

Začnem s Eos-om, čo je asi najpopulárnejší model, resp. sa dlhodobo tešil obľube (najmä kvôli farebnému dizajnu a nízkej cene). Za mňa, na neotočný športiak, pomerne ťažký, ale teda veľké kolesá a odpruženie tam absolútne je. Prejdeš aj nerovnosti, horšie cesty, sneh. Je to ok. Horšími sú slabšie. menej kvalitné materiály a to miesto v sedáku. Opierka vysoká 41 cm je málinko, dáš tam reálne dvojročáka, dva a pol - a potom to už bude malé.

Elf je na tom veľmi podobne - ešte o málo ťažší, kolesá sú modernejšie nízkoprofilové, ale ich nafukovacie duše plus odpruženie z neho robia all-terrain model. Priestor je ale tiež mínusom, aj pri tomto modele - 40 cm opierka. Za mňa skôr nie, ani jeden z nich, mne to príde primálo. Nehovoriac, že skladnosť tiež nie je ich silná stránka, ale to pri takýchto robustnejších modeloch ani nebýva.

Elix je z nich, čo sa priestoru týka, najlepšie. Opierka 48 cm ti ozaj postačí aj pre staršie dieťa, a teda kolesá sú najmodernejšie spravené a odpruženie je také, ako pri predchádzajúcich modeloch - teda bude vyhovovať aj v ťažších podmienkach. Pritom je o čosi kompaktnejší, čo je dobre. Ak túžiš po Camarele, Elix je z tých neotočných topkou. S lacnejšími materiálmi a jednoduchou funkcionalitou treba rátať.

Čo sa penou či gélom plnených kolies týka, je to dobrý výmysel. Sú podobné, ako nafučky, ale teda defekt nedostanú. S penou sú často aj modernejšie športiaky, z ktorých odporučím napr. Joie Mytrax.

Joie Mytrax

Z gélom plnených je dobrým príkladom Bebetto Nico Shine, alebo potom Coletto Joggy či Tutis Aero Sport.

Bebetto Nico Plus

Coletto Joggy

Tutis Aero Sport

Umelé - nenafukovacie, ak sú dobre spravené, dosť veľké a odpružené sú tiež dobrou a ľahšou - voľbou. Riko Nuno či Bexa iX sú príkladnom v tebou vybranom type.

Riko Nuno

Bexa iX

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli