Slim - úzky (hlboký+vajíčko alebo kombinovaný) kočík s klasicky veľkou vaničkou

Zodpovedané
6. júl 2020

Ahoj,

velmi pekne prosim o radu. Hladam pre zimne dieta kocik, skor 2 kombinaciu - vanicku a vajicko do auta. Sportovy kociar mam po prvom dietatku.
Kedze uvazujem nad bazarovym, v dobrej cene kupim rada aj 3kombinaciu - ak splni, co zhanam.

Mam len jedinu preferenciu, uzku spodnu cast. Myslim rozmer od kolieska ku koliesku, a celkovo drobnejsiu spodnu zakladnu, kedze mame vsetko mini (uzka chodbicka pred bytom, maly vytah, drobna chodba v byte, nechcem blokovat mesiace vacsim kocikom obytny priestor).

Na kolieskach - ci su nafukovacie alebo penove nezalezi, ak by bola moznost volby, pacila by sa mi rucka kociara co najvyssie. Moj prvy kociar bol tank - polsky kocik, pohodlny pre tu vanicku, pre sportovu cast uz celkovo zbytocne velky. Uz sme v novom byte a tam su tieto XXL kociare vylucene.

Vies nam prosim pomoct s vyberom?
Dakujem

Ahoj,

absolútne prvý, čo mi napadol a zároveň cenovo dostupný, tak asi ani bazár riešiť nemusíš, by bol nový model Baby Design Smooth. Je ľahunký a malinký (8,9 kg, 57 cm šírka konštrukcie je taká normálna - je úzka, ale sú aj užšie) - každopádne myslím si, že sa zmestíte všade. A vyváž to kolesami, čo nie sú najmenšie (pre takto ľahké kočíky je štandardom mať kolieska mini) a hlavne veľkou, priestrannou hlbokou vaničkou (výrobca uvádza 81 x 40 cm!). Otočný športiak možno využiješ na začiatku a potom predáš, keďže vravíš, že máš vlastný. Autosedačku vieš k základnej dvojkombi športiak + vaňa dokúpiť na Maxi-Cosi adaptéry hocakú dobrú, čo je tiež super. A rukoväť je nastaviteľná (84 - 106), takže aj tam si v pohode. Ako kočík na začiatok, obmedzený rozpočet a požiadavka priestrannej vaničky je za mňa toto jedna z naj volieb, čo sa malej konštrukcie týka.

Baby Design Smooth

Mimo neho mi napadol Cybex Mios, ktorý zoženieš aj na bazáre. Šírka 50 cm konštrukcie je pre teba top, ale kolieska budú menšie a rovnako aj vanička nebude takáto XXL. Ja som v nej (cca 73,5 cm na dĺžku) vozila moje (veľké) deti aj v zime do cca 7,5 mesiaca, takže úplne by som sa tým nestresovala. Ale teda, jedná sa skôr o dizajnovku, takže lacnejšie naozaj len z bazáru a budú tam kompromisy.

Cybex Mios

Super vaničku a zároveň relatívne ľahkú a úzku konštrukciu (57 cm) si vieš nakombinovať kúpou podvozku a vaničky + vajíčka (alebo bazárovej kombinácie) Cam Dinamico Up. Splnilo by sa ti to asi všetko, ale teda je to nižší kočík, plus vajíčko ide nacvaknúť iba od značky Cam - lepšie značky naň nepripojíš, nie sú adaptéry. Tento model je na bazári pomerne často, takže tam by si možno mohla trafiť na dobrú kúpu.

Cam Dinamico Up

Tak snáď som pomohla 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli