Skladný športový kočík vhodný do terénu (máme Gesslein S4, ale nevyhovuje nákupný kôš)

Zodpovedané
29. jún 2020

Ahoj Eli,

hľadám skladný, pokiaľ možno ľahší športový kočík, ktorý bude vhodný aj do terénu (lesné cestičky). Malo by to byť pre dvojročné dieťa, ale keďže kočiar budeme používať už len pár mesiacov, tak doň zasa nechcem až tak veľa investovať, taká zlatá stredná cesta. Kočík by mal mať určite väčšiu predĺžiteľnú striešku, polohovanie nožičiek a dostatočne veľký nákupný kôš s dobrým prístupom. Mali sme doteraz Gesslein S4, ktorý vyhovoval super pružením a kolesami, ale teda nákupný kôš až tak veľmi nevyhovoval. Tak možno niečo na ten štýl.

Ďakujem veľmi pekne,
Kristína

Ahoj,

kým som neprišla k popisovaniu podmienky nákupného košíka a tvoju nespokojnosť s ním, Gesslein S4 bol prvý v mojej mysli 😀

Gesslein S4 Air+

Chcem tým len povedať, že niečo podobne skladné, cenovo nie drahšie a ešte s väčšou strieškou a celkovou kvalitou moc nezoženieš, prepáč mi. Ja len, že jasné že niečo sa poradiť dá, ale varujem ťa že si veľmi neprilepšíš. Prípadne si prilepšíš v niečom, ale pohoršíš v iných ohľadoch. Mojou prvou radou by preto bolo pouvažovať, či predsa len na tých pár mesiacov nevydržať s kočíkom, s ktorým si v podstate spokojná ako jazdou, tak aj zvyškom. Okrem košíka, ktorý nejak prežiješ, alebo doplníš napr. väčšou taškou či závesnou sieťkou na zadnú časť, ak by si proste nutne potrebovala viac priestoru.

Mojou druhou radou bude pozrieť po niečom drahšom (prepáč), niečo ako Baby Jogger City Mini GT2, čo je jazdne super. Košík má podľa mňa fajn, minimálne spredu a z bokov je prístup úplne v pohode.

Baby Jogger City Mini GT2

Poslednou bude ustúpiť možno v iných veciach, a mať niečo lacnejšie, schopné, ale možno trochu ťažšie resp. robustnejšie, napr. Lionelo Annet Tour.

Lionelo Annet Tour

Držím palce, nech si spoko 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli