S ktorým športovým kočíkom sa dá ľahko manipulovať?

Zodpovedané
5. júl 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík pre dcérku a nerada by som sa popálila zlou kúpou ako pri prvom synovi.

Chcela by som kočík, ktorý by spĺňal moje požiadavky:

  • vhodný na rôzne terény, keďže s deťmi chodím do prírody,
  • úplný ľah,
  • ľahké vychádzanie z cesty na obrubníky,
  • ľahká manipulácia.

Mala som Britax B-agile M a natrápila som sa s ním. Už by som ho nechcela ani zadarmo. Pozerám sa po 3-kolesových Hauck, ale vôbec tú značku nepoznám. Trocha sa mi nepáči krátka strieška. Mám rada, keď dieťa zatiahnem. Thule Urban je už na mňa moc pridrahý.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

zdieľam Tvoj názor, pretože vo všeobecnosti sa v nerovnom terénne ľahšie manipuluje s kočíkmi, ktoré majú len tri kolesá. Sama vlastním model Baby Jogger Summit X3 a na jeho jazdné vlastnosti v teréne nedám dopustiť. Je jednoducho super.

Nedávno na trh prišla kočíková 3-kolesová novinka, ktorá Ťa možno zaujme. Je to model Kinderkraft Helsi. Je určený predovšetkým pre aktívnych rodičov, ktorí potrebujú skladnejší kočík pre staršie dieťa od 6 mesiacov s dobrými jazdnými vlastnosťami do každého terénu, na beh a šport. V prípade častého cestovania autom alebo potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením. Pohodlnému ovládaniu napomáha otočná rodičovská rukoväť, ktorú je možné prispôsobiť vlastnej výške.

Podobným modelom je Hauck Runner 2.

Veľmi rada však odporúčam aj menej známy model, ktorý sa dá kúpiť už aj na Slovensku. Je ním Graco TrailRider. Tento praktický a cenovo dostupný kočík je určený pre aktívnych rodičov s rôznou výškou. TrailRider je ako stvorený i do náročnejšieho terénu, v ktorom určite oceníš jeho ručnú brzdu. Práve s ním si užiješ výlety do prírody bez toho, aby si musela zľaviť z komfortu. Odolná 3-kolesová konštrukcia je ideálna na cestovanie i mimo spevnenej cesty. Je to vďaka jeho veľkým bezúdržbovým penou plneným kolesám a tiež možnosti nastavenia tuhosti odpruženia. Pohodlné a priestranné sedadlo je možné sklopiť do skoro úplného ľahu a vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Zložíš ho jednou rukou do celkom kompaktných rozmerov a naviac ho môže po zložení za sebou ťahať ako kufor.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally