Rozdiel medzi autosedačkami Cybex Aton M a Cybex Aton M i-size?

Zodpovedané
4. dec 2019

Aký je rozdiel medzi autosedačkou Cybex Aton M a Cybex Aton M i-size?

Ahoj,

medzi Cybex Aton M a Aton M i-size je vizuálne len málo rozdielov, Je to najmä o málo dlhšia strieška i-size verzie, pár línií sedáku, opierka hlavy. Rozdiely sú to však takmer zanedbateľné.

Čo je ale najdôležitejším (i-size) rozdielom je spĺňanie najnovšej i-size normy (teda so základňou Base M) u Aton M i-size, čo v praxi znamená dlhšiu životnosť a predajnosť autosedačky, ako aj kvázi “prísľub” splnenia všetkých aktuálnych noriem bezpečnosti.

Neznamená to však, že ne-i-size autosedačka nie je bezpečná - je, len že i-size už kráča s dobou, v ktorej je schválená nová norma, a bola na ňu testovaná (plus je veľkosť dieťaťa už udávaná v centimetroch, nie v kg, ako tomu bolo v starej norme).

Jednoduchší Aton M je určite výborným, bezpečným vajíčkom tiež. A ak neplánuješ kupovať aj bázu, riešila by som potom radšej cenu.

Pre porovnanie prikladám aj tabuľku.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli