Porovnanie kombinovaných kočíkov BRITAX - Go Next, Go Big, Smile 3... ktorý vybrať?

Zodpovedané
30. mar 2020

Ahoj,

nakoľko táto situácia mi znemožňuje ísť do obchodov, neviem sa zorientovať v porovnaní kočíkov. Som rozhodnutá pre značku Britax (ktorá sa mi sestriných deťoch dobre kočíkuje, a nič iné vyskúšané nemám). Chcela by som Ťa poprosiť o akési porovnanie, alebo odporúčanie, ktorý z nich. Chcem 3-kombináciu, do mesta a ľahký terén do prírody, som vysoká 175 cm, auto máme veľké dosť.

Tak ktorý - Britax Go Next, Go Big, alebo Smile III. Resp. ešte nejaký iný?

Cenovo sú zhruba rovnako, ako som pozerala. takže to je jedno - do tých 900-1000€ by som sa chcela zmestiť...

Ahoj,

Britax Smile III je 13 kilogramový full-size - teda plnohodnotný, plnofunkčný kombinovaný kočík skutočne skôr robustnejšieho dizajnu. Ak hľadáš niečo menšie, skladnejšie, nie je to najoptimálnejšie riešenie. Skôr je to typ vhodný na všestranné použitie, skôr do väčšieho kufra auta, a na vychádzky mestom i horšími povrchmi. Nie je to najväčší kočík, ale jednoznačne nie je malý - je to vyšší a neskladnejší model. Mimo toho je však ozaj funkčný, kvalitný - takže záleží na prioritách a veciach, čo potrebuješ a vyhľadávaš, a naopak veciach, čo je dôležité, aby váš kočík nemal.

Britax Smile III

Britax Go Big je jednoznačne modelom od Go Next lepším. Najpodstatnejším rozdielom pre teba ta sú najmä úplný ľah (pri malom bábätku i väčšom spáčovi oceníš) a teda aj kolesá s pneumatikami (bezúdržbovými) na všetkých kolesách).

Britax Go Big

Britax Go Next

Ja osobne by som si zo všetkých troch vybrala jednoznačne Go Big - jazdné vlastnosti, odpruženie a celková kvalita a priestor sú za mňa top, ak skladnosť neriešiš. Smile 3 je super, ale príde mi super v porovnaní skôr s konkurenciou typu Easywalker či Oyster 3. Ale ak ho zvažuješ v porovnaní s Go Big, tak jazdne za mňa Go Big vyhráva. Nejak by som to moc viac neriešila a kúpila Go Big 😉

Babystyle Oyster 3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli