Poradíš veľký kočík pre júlové bábätko?

Zodpovedané
10. feb 2022

Ahoj,

rada by som poprosila o radu pri výbere kočíka pre bábätko narodené začiatkom júla. Mala by to byť kombinácia 2v1. Čakáme naše prvé dieťa, takže v tom máme veľký chaos.

Naše napožiadavky na kočík sú:

  • veľké kolesá (na dedinské cesty, aj nespevnené),
  • dobré odpruženie,
  • vyššia konštrukcia, aby bábätko sedelo/ležalo vyššie ako vo výške kolien (zdá sa mi ako keby tie kočíky boli pre bábiky),
  • dlhá vanička (aby nám prípadne mohla malinká spávať vo vaničke aj cez zimu napr. na dvore, aby jej v polke zimy už s fusakom nebola malá),
  • cena zatiaľ nerozhoduje - rozpočet prispôsobíme podľa možností - či už pôjdeme do nového alebo použitého,
  • najvhodnejšie by nám bolo kúpiť kočík, ktorý už nebudeme musieť meniť.

Zloženie by bolo vhodné (šport + konštrukcia dokopy), avšak rozmery nemáme obmedzené. Máme veľký kufor auta a s MHD nechodíme.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáš vyššie umiestnený kočík, tak predpokladám, že ste vyšší alebo strednej postavy.

Výbornou variantom je Moon Relaxx Edition. Je to špeciálny kočík, ktorý vyniká priestranným športovým sedákom a veľkou hlbokou vaničkou s vnútornými rozmermi 80 × 31 cm. Vanička má ventilačné dve odopínacie okienka a prémiový matrac. Navyše systém CIRC AIR vytvára príjemnú klimatickú zónu pre bábätko. Priedušný matrac so zvislými vetracími kanálikmi, v kombinácii s vodorovnými vetracími kanálikmi na dne hlbokej korby poskytuje zdravú klimatizáciu, prívod a cirkuláciu kyslíka. Skladanie kočíka je rýchle a veľmi jednoduché. Má minimalistické línie, štýlový dizajn s prešívanými koženkovými poťahmi teleskopického madla (98 - 111 cm). Textilné materiály sú z vysoko kvalitného, ​​extra silného materiálu, ktorý je priedušný a vhodný pre alergikov. Zároveň sú aj vodoodolné a dokonca odpudzujú nečistoty. Športovú časť môžeš nastaviť po aj proti smeru jazdy. Má polohovateľnú opierku nôh i chrbta, až do úplného ľahu. Rozopínateľná strieška má ventilačnú sieťku s UPF 50+ ochranou. Pri športovej časti je výškovo nastaviteľná, takže si ju môžeš prispôsobiť podľa potreby. Kolesá kočíka sú nafukovacie, poskytujú tak maximálne odpruženie aj pri jazde v teréne. Váži okolo 11 kg a ľahko sa s ním manévruje, takže určite nesklame.

Potom prichádza do úvahy Hauck Vision X. Je to nový moderný kombinovaný kočík, ktorý si dokážeš sama vyskladať už od konštrukcie. Hliníková konštrukcia s nasadeným športovým sedadlom váži 10,2 kg. Tento kočík má 2x odvetranú a priestrannú vaničku s vnútornými rozmermi 78 x 34 cm. Jej nosnosť je 9 kg. Po zložení je spratný aj do malého kufra auta. Zložíš ho dokonca jednou rukou na plocho. Nosnosť športovej časti je až 25 kg. Sedadlo je otočné, s možnosťou úplného ľahu a XL strieškou s náhľadovým okienkom. Bezúdržbové kolesá sú dobre odpružené, určené na zdolávanie mesta alebo rovnejšieho nespevneného lesného terénu. Výška rodičovského pevného madla je 104,5 cm. Neviem tvoju presnú výšku, no tento kočík má madlo v dostatočnej výške, aj pre vyšších 180-185 cm rodičov. Cena vyskladanej trojkombinácie - hlboká vanička a športová časť sa pohybuje cca 400 - 500 eur. Záleží od tvojho vkusu.

Poprípade ak chceš niečo cenovo dostupnejšie bazárové pozri si Easywalker Harvey2. Tento kočík sa okrem unikátneho moderného dizajnu chváli tiež vysokým komfortom jazdy. Jednoduchým používaním a možnosťou využiť ho aj ako tandemový kočík pre dve deti. Je zároveň jedným z najľahších full-size (10,8 kg) a single-to-double kočíkov na trhu. Maximálna nosnosť pre jedno dieťa je 20 kg. Sedadlo je mäkko polstrované a priestranné. Hlboká vanička s vnútornými rozmermi 75 × 31 cm je dostatočne priestranná. Cena bazárovej dvojkombinácie sa tu na MK pohybuje od 350 eur. Poprípade máš možnosť prečítania podrobnej recenzie.

Poprípade si pozri aj Bugaboo Fox 2 alebo Bugaboo Cameleon 3. Tieto kočíky však majú nižšie umiestnenú vaničku, možno ti to teda nebude vyhovovať.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally