Poradíš pri výbere hlbokého kočíka?

Zodpovedané
21. mar 2022

Ahoj,

hľadám hlboký kočík + vajíčko. Mal by to byť kočík s veľkými kolesami (retro), aby bol vyšší, pevný, vhodný do hocijakého terénu. Taktiež preferujem, aby to nebola dvojkombinácia (športový by som kúpila taktiež osobitne).

Na internete na mňa zapôsobil Lonex retro Garden 2021. No nikde som na tento kočík nenašla recenzie.

Je vhodný a dobrý?

Ďakujem

Ahoj,

Lonex Retro by mohol byť dobrou voľbou. Dá sa zakúpiť ako samostatný hlboký kočík alebo v sete s vajíčkom. Ten ale príliš neodporúčam, pretože vajíčka v poľskej kombinácii sú skôr len takým doplnkom celého setu. Nie sú tak prepracované a bezpečné ako autosedačky predávané samostatne. K Lonex sa dajú dokúpiť adaptéry, vďaka ktorým pripojíš vajíčka značiek Maxi-Cosi, Cybex, Kiddy, Besafe, Joie a Nuna.

Čo sa týka kočíka, tak má 15 kg hmotnosť, priestrannú hlbokú vaničku s krásnym dizajnom, ktorá je uložená vyššie. Ďalej u neho nájdeš veľké nafukovacie kolesá, dobré odpruženie, ktoré umožňuje hojdanie, výškovo nastaviteľnú rukoväť a super je nákupný košík, ktorý sa dá uzavrieť. Ku kočíku navyše dostaneš prebaľovaciu tašku, držiak nápojov, pláštenku a moskytiéru. Najväčšia nevýhoda je skladanie a vyššia hmotnosť, čo je ale bežné u toho typu kočíkov. Hodnotenie tu na koníkovi má veľmi dobré a navyše má lákavú cenu. Verím, že urobí dobrú službu a išla by som do neho.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia