Poradíš ľahký a spratný kočík pre 1,5-ročného neposeda?

Zodpovedané
24. jan 2023

Ahoj,

od narodenia používame kočík Espiro Next Melange. Je to fantastický kočík, ktorý je pekný a má všetko. Je však váhovo ťažší. Aj po zložení športovej časti nám zaberie celý kufor. Navyše sa mi do auta kvôli jeho váhe ťažšie nakladá.

Syn má 1,5 roka a v súčasnosti kočík skôr bojkotuje, resp. dlhé prechádzky v kočíku nám nehrozia. Skôr prejde peši a do kočíka ho dávam len vtedy, keď už nevládze.

Sme z dediny, chodníky sú tu upravené. Nemáme vyslovene tankodrom. Preto som sa rozhodla, že by som moju srdcovku Espiro vymenila za nejaký ľahší a skladnejší kočík, ktorý:

  • nemusí byť otočný v obidvoch smeroch,
  • nemusí v ňom dieťa spať (nespáva v kočíku),
  • nežiadam, aby sa dal dať do úplného ľahu a ani do úplne rovného sedu,
  • cena do 300 eur (+/-),
  • vhodný by bol aj nánožník (keby bola taká možnosť), ale nie je podmienkou,
  • moja výška je 165 cm,
  • na odpružení nezáleží.

Pozerela som už toľko kočíkov, že mám v hlave "guláš párty" a už asi ani sama neviem, čo chcem. Obzerala som sa po kočíkoch typu Easywalker Jackey, Inglesina Quid2.

Nie sú to skôr vyslovene cestovné kočíky?

Vydržia niečo?

Chcem kočík, ktorý nás vydrží už celé kočíkovacie obdobie do cca 3 rokov. Pri dcére som mala Britax B-Motion (9 rokov dozadu). Sama neviem, či ísť do typov Inglesina Quid2 alebo typ Britax B-Motion. Nechcem Kinderkraft a asi ani Petite&Mars.

Ďakujem

Ahoj,

Easywalker Jackey je špecifickým hybridným kočíkom, ktorý je zároveň športový a cestovný. Môžeš si o ňom prečítať moju podrobnú recenziu.

Oproti tomu Inglesina Quid2 je cestovný kočík s menším priemerom kolies. Pre jeho kompaktnú šírku po zložení (7,5 cm) sa radí do kategórie ultraľahkých a ultra kompaktných cestovných kočíkov. Vzhľadom na to je vhodný na palubu lietadla vo forme príručnej batožiny. Tento model by Ti nemusel vyhovovať, pretože chrbtová opierka ide iba do poloľahu, takže dieťa si v nej na dlhšej trase neoddýchne. Jeho menšie penové kolesá sa rýchlejšie opotrebujú a nemusia vždy zvládnuť nerovnejší terén dediny a pri výletoch.

Prípadne Ti tvoj Next veľmi dobre nahradia aj tieto modely, ktoré spomínam v nasledujúcej pripnutej odpovedi:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally