Poradíš ľahký a dobre ovládateľný kočík pre marcové bábätko?

Zodpovedané
14. sep 2023

Ahoj,

hľadám kočík pre marcové bábätko. Pri prvom bábätku sme mali Noordi Fjordi II a sklamal ma. Bábätko rástlo, kočík bol ťažký a nespratný, nedal sa dobre ovládať.

Hľadám kombinovaný kočík pre marcové bábo. Moje požiadavky:

  • ideálne ľahký, resp. nie príliš ťažký (max. 10 - 11 kg, ak taký nebude, tak aj 12 kg),
  • dobre manipulovateľný v meste (pri prvom bábätku som stratila ilúzie o neuveriteľných vychádzkach do prírody, máme na to aj nosič a Thule cyklovozík),
  • ideálne teleskopická rúčka,
  • aby niečo vydržal,
  • na cene nezáleží, hľadám skôr kvalitu.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

Noordi Fjordi je obľúbený kombinovaný kočík pre rodičov, ktorí sa pohybujú po nerovných cestách dediny. Aj napriek vyššej váhe (13,7 kg) sa s ním pomerne dobre obojručne manipuluje.

Ak ti vadila 13,7 kg váha prvého kočíka a s pribúdajúcou váhou sa Ti s ním čoraz horšie manipulovalo, tak by som skôr odporučila ľahký a skladný mestský kočík. Predpokladám, že si vyššej postavy, keďže Fjordi patrí ku kočíkom určeným pre vyšších rodičov.

Populárne kočíky značiek Joolz a Bugaboo tentokrát vynechám, pretože sú to buď ťažšie 12 a viac kg kočíky, alebo sú určené pre stredne vysokých rodičov.

Od značky Cybex určite spomeniem Cybex Priam 4, ktorý je výborným mestským kočíkom.

Spomeniem aj tohtoročný, teda vynovený Cybex Balios S Lux. Je to kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú aj po nerovnejších cestách dediny. Zaujme výbornou manipulovateľnosťou, ktorá mu umožňuje ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Športové sedadlo patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Je to kočík, ktorý má obidve nadstavby položené na konštrukcií v strednej výške. Ak si skutočne vyššej postavy (nad 170 cm), tak Ti ich položenie nemusí vyhovovať z hľadiska hlbšieho predklonu k dieťaťu.

Ostatné kočíky, ako sú Kinderkraft Nea a Zopa Move Cross 2 Ti pripínam v mojej nedávnej odpovedi:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally