Poradíš kvalitný otočný bazarový kočík s dlhou strieškou?

Zodpovedané
6. feb 2022

Ahoj,

hľadám kvalitný bazárový kočík namiesto môjho Moon Resea. Ten nie je zlý, ale vanička bola dosť krátka. Športová časť má veľmi krátku striešku. Tiež som zistila, že potrebujem oveľa lepšie odpruženie na dedinské cesty. Syn má 10 mesiacov a 9 kg.

Požiadavky:

  • športový otočný kočík,
  • s dlhou strieškou,
  • musí pružiť,
  • žiadna hŕkalka,
  • radšej kvalitný bazárový ako nový a nekvalitný.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáme aj s pomedzi bazárových modelov, tak určite spomeniem Britax Go. Je to športový kočík vo funkčnom škandinávskom dizajne. Má väčšie, kvalitne odpružené kolesá, ktoré ti zaručia výborné jazdné vlastnosti v lepšom i horšom teréne. Na ten ozaj zlý si môžeš naviac dokúpiť Country Wheels - veľké neotočné predné kolesá. Sedadlo je umiestnené nižšie pri zemi, aby sa do neho dieťa vedelo usadiť aj samé. Napolohuješ ho do pomerne hlbokého, no nie úplného 100 cm ľahu. Po zložení síce nieje celkom skladný, avšak kočíky do terénu musia čo-to vydržať, takže očakávať ľahkosť pierka a rozmer placky sa nedá. Strieška je dostatočne priestranná, funkčná a ponúka veľa dobrých vlastností.

Ďalším kandidátom je Cavoe Axo. Je to moderný, štýlový a zároveň cenovo dostupný model. Konštrukcia je predovšetkým mestská, no s väčšími kolesami a citeľne odpružená, aby zvládla aj nerovnosti. Zložiť ju zvládneš aj so sedadlom v ktoromkoľvek smere do kompaktných rozmerov a po zložení samostatne stojí. Zakúpiť kočík môžeš s čisto športovou, plne otočnou a do ľahu polohovateľnou časťou.

Osobne mám odskúšaný Concord Camino, ktorý ti vojde do kufra malého auta. Je to dobre ovládateľný kočík zvládajúci rôzne terény. Kvalitu a dizajn oceníš aj pri skrytých funkciách. Je to otočný nekorýtkový model, ktorý ťa skutočne prekvapí a nesklame.

Super kandidátom je aj Cosatto Wowee. Je to malý mestský športový kočík, vhodný aj pre malé kufre auta, či užšie uličky v meste. Šikovnú manipuláciu zaisťujú odpružené bezúdržbové kolesá, nastaviteľná rukoväť a rýchle, relatívne kompaktné skladanie aj s nasadeným sedadlom. Športové sedadlo je plne otočné a polohovateľné so ľahu. Nie som si však istá, či tento model zoženieš v bazároch.

Otočný, sklopný do úplného ľahu, ľahký a s kompaktnými rozmermi, je aj nemecký model Hauck Mars. Je to mestský športový kočík. Jeho jednoduchý, no moderný dizajn podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa nielen vysokou (až 25kg) nosnosťou, ale aj relatívne nízkou váhou - 10,2 kg. Zložíš ho jednou rukou do kompaktných rozmerov. Kolesá sú veľkosťou a typom (len mierneho) odpruženia vhodné predovšetkým do mesta, ale zvládnu aj občasný mierny lesný terén. Športové sedadlo je otočné a polohovateľné až do ľahu. Taktiež je vybavené UV strieškou so šiltom, polohovateľným detským madlom. Vo výbave je aj zvýšený nánožník. Je cenovo dostupný. Tu na MK sa jeho cena za nový pohybuje od 320 eur.

Výborným drahším variantom, je aj model Baby Jogger City Mini GT2. Má celkovú ložnú plochu 104,5 cm, a chrbtovú opierku 53,5 cm. Je konštrukcia so sedadlom váži 10,4 kg a unesie až 29,5 kg dieťa. Nie je to však otočný model.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally