Podľa akých znakov zistím, či ide o Cybex Priam 2018?

Zodpovedané
13. máj 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom zistenia roku modelu kočíka.

Podľa akých znakov zistím, či sa jedná o model 2018 a nie starší?

Kupovala som bazárový kočík a predávajúca si nebola istá. Mám limitku Butterfly Camouflage Hide and Seek s okrúhlou páčkou.

Je poťah vymeniteľný?

Viem, že na novších verziách je, ale pri verzii 2018 sa názory rôznia.

Stačí mi kúpiť náhradný poťah, alebo musím kúpiť celé sedenie?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

limitka Butterfly Fashion Collection bola súčasťou podvozku 2017 a 2018. Jedná sa o Cybex Priam so sedadlom Lux Seat, ktorý sa zostal bez zmeny po toto obdobie. Podľa štítku sa to bohužiaľ rok výroby nedá zistiť, ale hlavným znakom od roku 2017 sú viditeľné pružiny pri zadných kolesách. Staršie modely ich mali skryté.

Radikálnou zmenou prešiel podvozok až v roku 2019 (Cybex Priam 3) a v roku 2022 (Cybex Priam 4). Náhradný poťah zoženieš už jedine na bazáre. Ak by si chcela nový, tak je potrebné zakúpiť celý rám sedenia, ktoré je kompatibilné so starým podvozkom.

Keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia