Petite&Mars Royal verzus Petite&Mars Street+ Air. Ktorý má lepšie kolesá?

Zodpovedané
10. feb 2023

Ahoj,

páčia sa mi kočíky Petite&Mars Royal a Petite&Mars Street+ Air. Viem, že Royal má celogumenné kolieska a Air nafukovacie.

Pre ktoré kolieska sa mám rozhodnúť?

Láka ma to k Air. Bojím sa však, či v nejakom teréne nevyfučia.

Ďakujem

Ahoj,

pri voľbe akéhokoľvek kočíka je dôležité stanoviť si terén v akom sa budeš s kočíkom najčastejšie pohybovať. Od neho sa odvíja následný výber:

  • typu odpruženia,
  • materiálu kolies,
  • veľkosti kolies.

Dobre zvolený materiál kolies ide totiž „ruka v ruke" s dobre zvolenou veľkosťou a materiálom kolies.

Nedávno sme uverejnili článok, ktorý sa venuje práve tejto téme:

Petite&Mars Royal je kočík s pružinovým odpružením a stredne veľkými kolesami z tvrdenej gumy. Je preto vhodný do mesta, ale zvláda prejsť občasný nerovný terén. Pri pravidelnom pohybe v nerovnom teréne sa kolesá môžu rýchlo opotrebovať.

Petite&Mars Street+ Air je kočík s mechanickým odpružením a väčšími nafukovacími kolesami. Je preto vhodný do mesta a aj na dedinu. Jeho kolesá sa pri pravidelnom pohybe v nerovnom teréne rýchlo neopotrebujú, pretože majú gumový plásť. Rovnako ako má bicykel. Je tu však riziko hrozby defektu počas kočíkovacieho obdobia. Ten môžeš spraviť často alebo ani raz.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally