Otočný športiak s ovládaním jednou rukou, ľahký a skladný, no i do terénu

Zodpovedané
26. júl 2019

Ahoj Eli, prosim Ta, poradis kocik s nasledovnymi poziadavkami?

  • MUSI sa dat ovladat jednou rukou
  • skladny/lahky
  • moznost polohovania do uplneho lahu
  • kolesa vhodne do terenu/snehu
  • otocny v oboch smeroch
  • ulozny priestor
  • ak by sa nan dal pripojit aj skejt, to by bola supa 🙂

Dakujem.
Eliska

Ahoj,

prosím pozor na kombináciu skladný/ľahký, + kolesá do terénu a snehu. Toto je tak trochu oxymoron - proste do terénu a snehu potrebuješ robustnejšiu, pevnú konštrukciu a veľké nafukovacie alebo vyplnené kolesá s pneumatikami, a to sa rovná ťažší kočík.
Nemusí rovno vážiť 20 kg, ale určite by som do terénu vyslovene neodporučila niečo ako Valco Snap Ultra Trend s nafukovacími Sport kolesami. Áno, je to ľahký, otočný kočík, relatívne spratný a ešte má aj nafukovačky, ale ak chceš fakt terén (nie len občasne prejsť trávu), tak proste konštrukciu tak rozhegáš. Čiže ako mierne zdolávanie nerovností, môže byť. Ako terénny kočík, ja by som hľadala niečo ťažšie = odolnejšie.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Emmaljunga NXT60 F, relatívne úzky a skladný a zároveň pevný a odolný - to by bol kočík, čo by som obzerala ja. A možno Concord Camino. V budúcich mesiacoch k nám príde aj Bumbleride Era, čo bude. super, ale na ten ešte treba počkať.

Emmaljunga NXT60 Flat

Concord Camino

Bumbleride Era

Z takých hybridov - čo najmenší a najskladnejší, ale s fajn kolesami a odpružením, pozri na Jané Kendo.

Jané Kendo

Čo sa skejtu týka, univerzálny Bumbleride alebo Lascal pridáš na všetky z nich. Emmaljunga má dokonca svoj vlastný prídavný skate - originál je vždy naj. S prídavným stupienkom však moc s terénnou jazdou nerátaj - až po jeho odňatí.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli