Názor na športový kočík Britax B-Motion 4 Plus?

Zodpovedané
21. nov 2019

Dobry den,
aky je Vas nazor na kocik Britax Romer B-motion 4 Plus?

Ahoj,

Britax B-Motion 4 Plus je obľúbený, takmer all-terrain športový kočík, ktorý sa však zároveň radí medzi tie ľahšie a rýchlo skladné (relatívne kompaktné, ale skôr väčšie, ako je typické pre jeho kategóriu).

Super sú tam väčšie kolesá s bezúdržbovými pneumatikami plus nejaké to odpruženie, ako aj fakt velikánska ložná plocha (až 1m). Medzi nevýhody by som radila okrem vyššej váhy a spomínaného nie až tak kompaktného skladania aj šikmé sedenie (asi najväčší problém rady B-Agile a B-Motion), ktoré maminy často riešia popruhom vzadu, aby ich deti sedeli kolmejšie, ale aj ťažisko, ktoré nie každému vyhovie.
Kvôli ťažisku - ťažšiemu zdvíhaniu na obrubník a celkovej manipulácii odporúčam kočík určite pred kúpou vyskúšať aj s nákladom, či ti sadne. Celkovo, môže ti slúžiť veľmi dobre, ak ti sadne, ale aj byť riadnou otravou, ak ti do ruky pasovať dobre nebude. Odskúšať, aj vykladanie na obrubník, nakladanie akoby do auta (či váhu zvládaš), a ak si o ňom presvedčená a tvoje dieťatko je ok aj so šikmejším sedom, prečo nie. Naozaj mnohým maminkám dobre poslúži(l).

Britax B-Motion 4 Plus

Trojkolesová B-Motion 3 Plus verzia je podľa mňa terénnejšia a lepšie ovládateľná, ale nie každý má rád trojkolky.

Britax B-Motion 3 Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli