Názor na kombinovaný kočík ROAN MARITA PRESTIGE 2017. Aké sú negatíva okrem jeho váhy?

Zodpovedané
15. jún 2020

Dobrý deň,

Chcela by som vedieť, aký máte názor na kočík ROAN MARITA PRESTIGE 2017. Manžel ma odhovára kvôli váhe kočíka. Má podľa Vás tento kočík aj iné negatíva?

Ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

Roan Marita, aj keď teda vizuálne a štýlom pekný a u istej skupiny ľudí obľúbený model, má jednoznačne viacero negatív. Prvým je jednoznačne váha, ako tvoj muž už spomenul. 15 kg na tlačenie do kopca, na nakladanie a neskôr na tlačenie a horšie manévrovateľným športiakom no väčším, ťažším dieťaťom je jednoducho trochu fuška, najmä časom. Ďalej, veľkosť. Je to veľký kočík, vhodný pre vysokých, malá mamina či tatino (či babka) cez neho dobre neuvidí, a manévrovať s veľkým kočíkom čo má zároveň neotočné kolesá (ďalšie negatívum, v istom zmysle) je ťažké, znova - ťažšie časom.

Neskladnosť, veľký rozmer po zložení a nutnosť do každého normálneho auta (nie dodávky) odnímať pri cestovaní kolesá a naťahovať sa s veľkým bremenom je naozaj negatívum najmä v prípade, že s kočíkom plánujete cestovať. Ak neplánujete, tak zlé to nie je.

Super priestranná vanička je určite plus, ale športová časť potom je skôr mínusom. Je ťažkopádna, veľmi jednoducho spravená (naozaj pre nenáročných) a aj ťažisko s ňou je horšie. Jej strieška tiež nič moc a celkovo - je veľmi pravdepodobné, že po prejdení na športový kočík Maritu postupne vymeníte za niečo praktickejšie, pohodlnejšie, menšie, skladnejšie. Väčšina mamičiek to tak spraví.

Košík s dierami je len malým negatívom, ale je dobré upozorniť, že cez diery malé predmety vypadávajú.

Takže by som to zhrnula. Toto je kočík pre skôr menej náročných rodičov s potrebou niečoho lacnejšieho, veľký a vhodný pre vyšších a napr. na dedinu, kde ho nepotrebuješ ani často nakladať a kde využiješ neotočné kolesá v zmysel nerovností, polí, možno lesíka. A teda aj hojdavého uspávania napr. na dvor - lebo do mesta s potrebou otáčania, užších uličiek, uličiek v obchode bude manipulácia nie jednoduchá a časom len horšia.

Pre dedinské a necestovateľské použitie bude ok, najmä teda iba ako vaničkový - hlboký model, ktorý neskôr vymeníš (s čím treba rátať).

Ako športiak je podľa mňa slabý, a ako kočík do mesta resp., na bežné povrchy už zastaralý. Ako štýlová hlboká vanička je ale v poriadku, najmä ak je to štýl, čo preferuješ. Na trhu je ale viac praktickejších, modernejších riešení.

Roan Marita Prestige

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli