Názor na kombinované kočíky Baby Design, ktorý je schopný, a vhodné autosedačky pre kočíky tejto značky?

Zodpovedané
3. sep 2020

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala, aké autosedačky sú vhodné ku kočiarom značky Baby Design - na internete som našla asi 4 druhy. To znamená, že iba k nim pasovať nebude? Teda myslím po zakúpení vhodných adapertov. Ďakujem.

A rada by som sa spýtala aj na názor na kombinované kočiare danej značky; ktorý podtyp je podľa vás taky najschopnejší. Čakáme druhé bábo. Pri prvom sme mali Roan Marita Prestige, rada by som teraz niečo viac modernejšie, lebo veľa vecí mi pri tom kombinovanom kočíku nevyhovovalo. Nedala sa predĺžiť strieška ani meniť výška rúčky kočiara. Nemal ani žiadne odvetrávanie.

Ďakujem

Ahoj,

Baby Design kočíky sú relatívne lacnejšie, poľské, no modernejšie modely. Sú lacnejšie, takže nejaké zázraky nečakaj, ale dizajnovo, jazdne a u tých novších modelov aj skladnostmne sú na tom vcelku dobre. Je to ale dosť o tom, aký terén a aké ďalšie požiadavky máš na kočík. Ak ide o lepšiu skladnosť a kľudne aj mestskejšie použite, na ktoré stačia menšie kolesá, minimálne na začiatok sú to veľmi vhodné modely (najmä myslím na Baby Design Smooth). Odpruženie a nejaké terénne vlastnosti či väčšia veľkosť/výška kočíka tam ale nebudú.

Baby Design Smooth

Ďalším zaujímavým novším modelom by potom bol Baby Design Bueno. Ide o pekný, pevný, vyšší kočík a aj skladnosť je tam vcelku fajn (na typ). Ale je to už ťažší (cez 14 kg) kočík. To nie je samo o sebe zlé, len o tom treba vedieť.

Baby Design Bueno

Ešte spomeniem model Husky, čo už je potom robustný, o dosť neskladnejší a tiež nie ľahký model. V ČR je ale dosť obľúbený a ako robustnejšia trojkombi s bohatou výbavou je veľmi fajn. Ale spomínala si, že chceš skôr skladnosť.

Baby Design Husky

Ja by som ešte pozrela Espiro Only, čo je funkčnosťou niečo podobné, ako tie kompaktnejšie modely od Baby Design, ale teda nižší kočík, čo aj super poskladáš.

Espiro Only 2020

A za zmienku v tejto kategórii stojí aj Joie Versatrax.

Joie Versatrax

A posledným bodom by boli autosedačky. K Baby Design modelom si zaobstaraj, doobjednaj pri kúpe adaptéry typu Maxi-Cosi/Cybex. Na tieto adaptéry sedí viacero známych a dobrých značiek, ktoré ti odporučím k nim vziať (poľské autosedačky k nim neber, overené a ADAC testované sedačky naozaj stoja za to, chránia predsa život tvojho dieťatka). Značky, na ktoré potom pozeraj, lebo sadnú na tie adasptéry, by boli okrem Maxi-Cosi a Cybex aj Recaro, Kiddy, Nuna. A z lacnejších, no výborných Joie.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli