Moon Rocca verzus Cybex Balios. Ktorý je lepší?

Zodpovedané
6. dec 2023

Ahoj,

prosím o radu pri výbere kočíka. Veľmi sa mi v predajni páčil kočík Moon Rocca 2023. Bol veľmi ľahký, ale všetky mamičky chvália Cybex Balios.

Čakám prvé bábätko, som 171 cm vysoká. S kočíkom budem chodiť na prechádzky a sem-tam aj do mesta.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

jednoznačne má novinka (pre rok 2023) v podobe Cybex Balios S Lux viac plusov ako kočík Moon Rocca Edition +. A to:

  • zvýšená nosnosť nákupného košíka na 10 kg,
  • dostupnosť náhradných dielov,
  • pribudlo nové pneumatické odpruženie konštrukcie,
  • kolmý sed,
  • memory button (pamäťové tlačidlo), stačí pri otáčaní/odnímaní stlačiť (nie držať),
  • váha kočíka s nasadeným športovým sedadlom – 11,7 kg.

Podobne nabitý kočík, ktorý sa dá dať na rovnakú úroveň s Balios S Lux, je jednoznačne nový Britax Smile 5Z pre rok 2024. Tento model je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným športovým sedadlom na konštrukciu v oboch smeroch. Navyše nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť, pretože v zloženom stave stojí sám. Športové sedenie patrí na trhu k tým priestrannejším a je možné ho napolohovať do skoro úplne rovného ľahu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally