Moon Piú verzus Thule Urban Glide 3. Za ktorý sa oplatí vymeniť Cybex Priam?

Zodpovedané
17. okt 2023

Ahoj,

chcela by som poprosiť o radu pri mojej kočíkovej dileme. Momentálne mám Cybex Priam 2021. Uvažujem o jeho predaji a výmene za iný kočík. Nevyhovuje mi jeho tvrdý podvozok. Pohybujem sa po extrémne rozbitých chodníkoch a tento kočík nie je na to stavaný. Momentálne je po reklamácii podvozku a nechcem sa dočkať ďalšieho vŕzgania.

Syn má 20 mesiacov a je dosť vysoký. Aj my sme skôr vyšší rodičia. Kočík by som chcela mať aj do budúcna pre druhé dieťa.

Zaujala ma novinka Moon Piú. Je cenovo prijateľný a funkciami spĺňa to, čo mi vyhovovalo na Priame a sľubujem si od neho aj mäkkšie odpruženie. Oceňujem panoramatickú sieťku na vaničke a kompaktné skladanie.

Druhým kandidátom, po ktorom som stále pokukovala, je Thule Urban Glide. Začiatkom roka 2024 má byť nový model, takže by som na tento model určite chcela počkať a nekupovať Thule Urban Glide 2. Myslím, že jeho jazdné vlasnosti by určite nesklamali. Obávam sa však väčších rozmerov a keďže cestujeme často na chalupu, každý centimeter v kufri sa ráta. Taktiež oproti Moon Piú má u mňa nedostatky - neúplný ľah a chýbajúca sieťka na vaničke, ktorú som pri synovi naozaj veľa využívala.

Mám obavy, či by Piú spĺnil očakávania ohľadom jazdných vlastností a odpruženia a nebudem znova nervózna pri natriasaní na týchto našich ,,ukážkových” chodníkoch. V tomto by bol Thule istota.

Je ešte iná vhodná alternatíva na trhu?

Nechcela by som sa však dostať znova cenovo nad 1000 EUR.

Ďakujem

Ahoj,

osobne Ti radím ešte vyčkať. Na trh postupne prichádzajú nové modely, ktoré sú nabité inovatívnimi funkciami. No ešte nie sú dostupné informácie, ako je ich váha, rozmery a podobne. Nedávno som ich opisovala v inej mnou zodpovedaj odpovedi, tak Ti ju sem pripínam:

Moon Piú, ktorý je na rozdiel od Thule už v predaji, je pokračovaním pôvodného modelu Moon Rocca Edition +. Je to moderný a dizajnový kočík nielen pre mestský terén. Tak ako väčšina kočíkov značky Moon, aj Piú je stavaný pre vyšších rodičov. Zároveň patrí k ťažším modelom, pre svoju váhu, 12,9 kg.

Prípadne si pozri aj Britax Smile 5Z alebo Muuvo Quick 4.0.. Tie by sa Ťa mohli zaujať tiež. Nedávno som ich podrobne v poradni opisovala, tak Ti sem moju odpoveď tiež pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally