Mnoho požiadaviek na športový kočík pre drobnú maminu - hlavné je polohovanie na páčku (nie na šnúrku) - existuje taký kočík vôbec?

Zodpovedané
7. jan 2021

Existuje, resp. viete mi prosim poradit sportovy kocik, ktory:

  • sa da dat do uplneho sedu aj uplneho lahu
  • do sedu/lahu sa NEDAVA snurkami (za mna hrozny vymysel)
  • ma opierku noh
  • je lahky natolko, ze mojich 47 kg s nim nebude mat problem 😀
  • lahko sa sklada
  • prezije caste rozkladanie a skladanie
  • zmesti sa aj do mensieho auta
  • zvladne aj narocnejsi teren
  • da sa ovladat jednou rukou
  • ak je v smere jazdy, tak aby mal sietku na strieske (nech si cez nu vidim dieta)
  • ma gelove kosa, ktore nemozno prepichnut a nehrkotaju
  • idealne, ak by mal aj predlzenu striesku
  • po jeho kupe mi ostane este aj na splatku hypoteky

Existuje taky kocik? :-O

Ahoj,

prechádzajúc tvojimi požiadavkami, tak na začiatku to ešte vyzerá zvládnuteľne. Sed, ľah (úplnosť je tu samozrejme relatívna, podľa rozpočtu a iných vlastností), ľahký pre ozaj drobnú maminku a na časté skladanie - OK, plus mínus. Ale k tomu pridať náročnejší terén = vyššia váha, horšia skladnosť, nie vždy ten kolmý sed - už to začína vylučovať tie iné vlastnosti. A k tomu by si chcela relatívne dostupnú cenu, čo tiež teda vylúči nejaké tie (hlavne kvalitnejšie) modely.

Mojou prvou radou je rozmyslieť si prioritu, ktorá pre mňa osobne vyzerá byť tá tvoja drobná postava a teda zvládnuteľnosť čo možno najmenšieho kočíka. To znamená rátanie s tým, že terénnosť bude kompromisom. Alebo to bude terénnosť a tej bude väčšina ostatných vlastností dosť silno podriadená. Nehrkotavé kolesá a pevná, dobre spravená konštrukcia zasa znamená kvalitný drahší kočík. A zasa sme v rozpore s tou požiadavkou na cenu, čo ťa nezruinuje (a teda tam limit má každý iný).

Malý, šikovný kočík aj na nerovnosti by bol za mňa TFK Dot 2.

TFK Dot 2

Topkou by bolo niečo ako Baby Jogger City Mini GT2.

Baby Jogger City Mini GT2

Ani jeden nemá úplne kolmý sed, ale tak zvládnuť sa to dá.

Casualplay LOOPi Allroad by bol tiež možnosťou takou dostupnejšou.

Casualplay LOOPi Allroad

A tiež Gesslein S4, aj keď tam je terénnosť tiež kompromisom.

Gesslein S4 Air+

Otočný model ti ani radiť nebudem, lebo automaticky bude o to väčší a ťažší a neskladnejší - a aj drahší.
Pre nižšiu maminku by to bol napr. Concord Wanderer (starší model nájdeš lacnejšie v outlete Kiido), ale nečakaj tam ľahkosť a skladnosť.

Concord Wanderer

Popremýšľaj hlavne nad prioritami a podľa toho vyberaj (alebo ustupuj).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli