Mám kúpiť golfový kočík alebo radšej nejaký dobre zložiteľný športový kočík?

Zodpovedané
16. nov 2021

Ahoj,

mám dilemu ohľadom kúpy kočíka.

Mám kúpiť golfový kočík alebo radšej nejaký dobre zložiteľný športový kočík?

Požiadavky:

  • spratný do auta,
  • aby prešiel nielen po meste, ale aj cez park a po tráve,
  • okienko v strieške,
  • madlo,
  • polohovanie až na ľah,
  • polohovanie nožičiek.

Zvažujem Petite&Mars Royal, potom od nich nejakú golfku a Baby Jogger City Mini.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

čo sa týka golfiek alebo golfových palíc, tak tieto kočíky výrobcovia pomaly prestávajú vyrábať.

Ja osobne som mala golfky od Chicco, ale neovládali sa mi dobre. Ja by som už takýto typ kočíka nechcela. No každá sme iná. A ako sa hovorí - sto ľudí sto chutí.

Ak sa však pozriem na kočíky, ktoré si si vybrala a tvoje podmienky, tak neviem či si ochotná miernym ústupkom. Citi Mini kočíky madlo v základnej výbave nemajú. Dá sa však dokúpiť.

Nepíšeš pre aké veľké dieťa kočík vyberáme, takže je mi ťažko radiť. Ak chceš kočík, ktorý prejde aj cez park a nie len po meste, tak si pozri kolegu Baby Jogger City Mini GT. Je to vyššia terénnejšia verzia modelu City Mini.
Kolesá má rovnako veľké, ale sú s bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou. Zvládnu bez problémov mesto i ľahší off-road. Rúčka GT modelu je naviac polohovateľná. Nájdeš na nej aj centrálnu brzdu. Má ešte priestrannejšie sedadlo s nosnosťou až 29,5 kg. Pohodlne tak odvezie aj väčšie dieťa. Pre tie najmenšie môžeš chrbtovú opierku nakloniť až do ľahu. Opierku nôh však nie je možné zdvihnúť. Cenovo dostupný - za nový model od 299 eur.

Baby Jogger City Mini GT

No nezavrhujem ani model Petite&Mars Royal. Je to športový kočík nízkej váhy a praktickej mestskej funkcionality. Mestská mamička ocení nielen hravý módny štýl kočíka, ale aj príjemnú skladnosť, XL striešku, úplný ľah, priestranné sedadlo a mäkkú, vzorovanú vložku v cene. Petite&Mars Royal je netypicky na svoj typ a je citeľne odpružený. Chýba mi tu zase náhľadové okienko. Tento model by som ale bazárový nekupovala kvôli kvalite poťahov a kolies, ktoré má z umelej peny. Dosť rýchlo sa na nerovnom povrchu vedia opotrebovať - zapichnuté kamienky, atď.

Petite&Mars Royal

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally