Má priestrannejšiu časť kočík Camarelo alebo Tako?

Zodpovedané
22. apr 2022

Ahoj,

rozhodujem sa medzi značkami Camarelo a Tako.

Ktorá z týchto značiek má model trojkombinácie, ktorého športová časť je najpriestrannejšia?

Ďakujem

Ahoj,

tieto dve poľské značky majú kočíky podobné. Pokiaľ Ti ide vyložene o rozmery športovej časti, tak tie má priestornejšie Camarelo.

Treba si teda uvedomiť, že športové nadstavby poľských kočíkov majú obvykle nosnosť len 15 kg a tiež sú menej skladné aj ťažšie (majú okolo 14-16 kg, čo je dosť). Veľa mamičiek ich čoskoro mení za ľahšie športiaky. S tým súvisí aj kúpa len vyložene hlbokého kočíka. To je čím ďalej tým viac obľúbenejší variant, pretože si rovno zaobstaráš športový kočík podľa svojich predstáv. Pri výbere kočíka by som sa teda zamerala nielen na celkové rozmery športiaka a hlbokej korby, ale aj na celkovú hmotnosť, skladnosť a kvalitu prevedenia. Pokiaľ si pre kúpu predsa len rozhodnutá, zostala by som pri dvojkombinácii a vajíčko dokúpila zvlášť nejaké kvalitné (napríklad Cybex, Maxi-Cosi). Vajíčka, ktoré sú súčasťou setu u týchto kočíkov, nie sú také bezpečné a prepracované.

Medzi najobľúbenejšie modely patrí napríklad Camarelo Sevilla, Camarelo Zeo. Pozri ich, možno Ťa zaujmú.

Prípadne odporúčam sa pozrieť aj na model Baby Design Husky XL. Za málo peňazí ponúkne "dosť muziky" a patrí k tým "lepším" poľským kočíkom.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia