Lionelo Mika verzus Cybex Talos S Lux. Ktorý je vhodnejší na zimu?

Zodpovedané
31. aug 2023

Ahoj,

v decembri čakáme prírastok do rodiny a začínam vyberať kočík. Naposledy som vyberala 12 rokov dozadu kočík pre dvojičky, takže vôbec nemám prehľad.

Do hľadáčika sa mi dostal kombinovaný kočík Lionelo Mika 3v1 grey graphite a Cybex Talos S Lux Set. Padli mi do oka a neviem sa rozhodnúť.

Aký je Tvoj názor na tieto kočíky?

Ďakujem

Ahoj,

12 rokov je dlhá doba a v kočíkovej téme sa už čo to zmenilo. Ver mi, aj ja mám rozdiel medzi synmi 12 rokov.

Na úvod Ti pripnem moju nedávnu odpoveď, pretože v nej nájdeš veľa zaujímavých tipov a prelinkov na články. Tie sme tvorili práve preto, aby sme mamičkám uľahčili a pomohli rozobrať tému, podľa čoho vybrať správny kočík:

Cybex Talos S Lux je elegantný kočík s moderným dizajnom určený pre vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú aj po nerovnejších cestách dediny. Zaujme výbornou manipulovateľnosťou, ktorá mu umožňuje ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Športové sedadlo patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Lionelo Mika je úplným opakom Talos-u. Je to cenovo dostupný kočík pre nenáročných nižších a stredne vysokých rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Kolesá z tvrdenej gumy spolu s predným odpužením sú určené na prejazd rovnejším a nenáročnejším terénom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally