Ľahučký kočík - dvojkombinácia, ideálne s priestranou hlbokou vaničkou

Zodpovedané
10. dec 2019

Dobrý deň,

hľadám ľahučký kočík, dvojkombináciu, ideálne s väčšou vaničkou.

Ďakujem 🙂

Ahoj,

tu je to trochu náročné, lebo veľká vanička obvykle rovná sa minimálne stredná váhová trieda, resp. “veľmi ľahký NA SVOJ TYP”, nie celkovo.

Tam by som zaradila napríklad ABC Design Salsa 4, čo je s váhou pod 12 kg a velikánskou vaničkou plus super odpružením fakt ľahký na svoj typ. Ale teda nie je to najľahší kombinovaný kočík ani náhodou. Moon Style takisto patrí do tejto kategórie.

ABC Design Salsa 4

Moon Style

Z tých ozaj ľahulinkých by som potom spomenula skvelý Easywalker Charley, čo s váhou 8 kg je zároveň plus mínus úplne plnohodnotným kočíkom so super jazdnými vlastnosťami. Takže to by bola moja prvá voľba.

Easywalker Charley

Jeho brat s väčšími kolesami, Mosey+ s váhou 10 a pol kilogramu je tiež výbornou, aj keď dizajnovo netradičnou voľbou. Za mňa ale skvelý, akurát s menšou strieškou. Oba sú však vybavené vaničkami dobrými, veľkostne však priemernými (čo ale ani náhodou nie je zlé a verím, že absolútne postačia).

Easywalker Mosey+

Jané Kendo s vaničkou Micro je tiež skvelou voľbou pre to, čo ty požaduješ. Prípadnou voľbou by mohol byť aj Valco Snap Ultra Trend - vanička je tam však skôr jednoduchšia (alebo využiješ od narodenia rovno športiak, ktorý je na to uspôsobený zvýšeným nánožníkom a bočnicami).

Jané Kendo

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

A poslednou z vecí, čo by som rada navrhla, ak váha je hlavnou prioritou, by bolo zvážiť aj neotočný model športového kočíka, ku ktorému by sa dokúpila hlboká vanička a autosedačka.

Niečo ako Oyster Zero či Baby Jogger City Mini GT2 by poslúžilo až do konca, a bolo by ozaj ľahké (pod 10 kg) a praktické najmä do mesta.

Babystyle Oyster Zero

Baby Jogger City Mini GT2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli