Ľahší mestký hlboký kočík či dvojkombinácia pre marcové bábo a nižšiu maminu - do 400 eur

Zodpovedané
8. jan 2020

Ahoj Eli!

Nase prvorodeniatko sa narodi cca na zaciatku marca (cize este pravdepodobne v mrazoch). Chcela by som nejaky lahsi mestsky kocik, nie som narocna, ale som nizka, a tak sa nechcem trapit s niecim velkym a tazkym. Cenovo ideal do 400e (neviem, ako dlho sa pouziva vajicko, ale jedno starsie doma mame, tak mozno by stacil iba vanickovy, pripadne 2-kombinacia).

Autom chodievame minimalne, skor ked tak MHD a peso.
Dakujem za radu 🙂

Ahoj,

začnem od vajíčka. Staršie je relatívne - daj pozor, aby nebolo pristaré. Plasty, spoje, textílie starnú a ich bezpečnosť sa tým znižuje - a po mnohých rokoch podstatne. Len som chcela, aby to bolo povedané nahlas - teda pozor, najmä ak by sa jednalo o nejaké lacné staré vajíčko z kombinácie. Na druhej strane, ak autom jazdiť neplánujete, a prevoz vo vajku využijete len pár ráz, dáva zmysel neinvestovať nejak do drahého nového, ktoré potom bude ležať doma.

Čo sa kočíka týka, ja osobne by som na to šla spôsobom investície do dobrého športiaku (ak si ho prosíš) a k nemu doladila vaničku. Vyriešiš tak v podstate celé, alebo drvivú väčšinu kočíkovacieho obdobia.

Z takých dostupnejších takto odporučím napríklad taký Zopa Move (dvojkombináciu zakúpiš už okolo 360 eur), alebo Joie Versatrax - dvojkombinácia za 429 s tým, že po registrácii v niektorých obchodoch získaš mínus 5 percent zľavu. To by bolo cca tých 400 eur za fakt veľmi fajn, schopný kočík dokonca s priestrannou športovou časťou.

Zopa Move

Joie Versatrax

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli