Ľahší kombinovaný kočík s ľahkou prenosnou vaničkou - nemusí mať športiak, a do 500 eur (aj bazár)

Zodpovedané
5. jún 2020

Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadom kočíka s ľahkou prenosnou vaničkou. Bývam na druhom poschodí a podvozok nechávam dolu, pri staršom synovi sme mali Gesslein F6 a používala som ich vložnú tašku, bolo to v tomto smere super, ale kočík bol sam o sebe veľmi ťažký, hlavne pri nakladaní a vykladaní z auta.

Teda hľadám nejaký ľahší kočík, s ľahkou prenosnou vaničkou (aby som v nej vládala nosiť bábo hore dolu po schodoch) a aby bol o čosi štýlovejší, ako spomínaný Gesslein.

Termín mám v novembri, kočík budem využívať viac menej v meste - ale zas aby to nebola nejaká hrkálka a zvládol aj kamienky, dlaždice a pod. Rozpočet je tak do 500 eur (kľudne aj bazárový). Nemusí mať aj športovú časť.

Ďakujem krásne za pomoc.

Ahoj,

keby nebolo toho rozpočtu, poradila by som zasa Gesslein. Konkrétne Gesslein FX4 Classic. Tiež je s vložnou vaničkou, ktorá ti vyhovovala a k tomu je podstatne ľahší a skladnejší. Problémom by tam bola cena, ktorá je teda podstatne vyššia (ale aj predajná cena po dopoužívaní bude vyššia. Takže možno sa investícia, aj z pohľadu kvality oplatí. Ak ale neplánuješ investovať viac, posuniem sa k ďalším možnostiam.

Gesslein FX4 Classic

Do 500 eur poradím pozrieť na Espiro Only - model síce nie s vložnou, ale klasickou vaničkou, ktorú však úplne v pohode môžeš vynášať.

Espiro Only 2020

Podobne dostupný a schopný a ešte podstatne skladnejší by bol aj Baby Design Smooth, čo je tiež dobrá štartovacia voľba, najmä ak to chceš hlavne na prvé mesiace.

Baby Design Smooth

Popremýšľaj možno aj o niečom ozaj malom typu Jane Kendo. Tam je vanička Micro extrémne ľahká, skladná a pritom dostatočne priestranná. Možno sa nejaký nájde aj v bazáriku. A výkon kočíka, na to že je ľahší a skladný, je veľmi príjemný.

Jané Kendo

A zaujímavou by bola aj voľba niečoho 2v1, ako napr. Maclaren Daytripper. Tento typ kočíkov je lacnejší, použiteľný aj v začiatkoch a po ňom sa dá rovno prejsť na ľahký, rýchloskladný neotočný športiačik.

Maclaren Daytripper

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli