Ľahký, praktický športový kočík pre ženu a polročnú dcéru - nech s ním viem aj sama manipulovať

Zodpovedané
20. jan 2020

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť so športovým kočíkom. Dcéra má teraz 4 mesiace, ale chcela by som športový kočík niekedy na jar-leto, čiže od pol roka cca. Veľa sa pohybujem s dcérou sama, takže mi ide v prvom rade o to, aby bol kočík praktický, ľahko zložitelný, ľahký, a po zložení nezaberie veľa miesta - čiže vhodný aj do auta alebo na cestovanie. 🙂 Viac požiadaviek neviem mať, keďže ako prvorodička neviem, čo je podstatne a na čo sa sústreďovať 🙈

Nízka cena poteší, ale som ochotná si za kvalitu a pekný dizajn priplatiť 🙂
Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

chýbajú mi v podstate len dve dôležité vlastnosti, resp. požiadavky. Prvou je, či kočík musí byť otočný. V tomto veku predpokladám, že to požaduješ. Ale teda pomohlo by, lebo nie každá mamina to pre polročné dieťatko vyžaduje a čo sa váhy a skladania týka, neotočné športové kočíky sú na tom lepšie. Druhou by bol terén - je iné, ak bývate v meste, v horách, ak chodíte často do lesa a zlého terénu, alebo v dedine medzi poliami.

Každopádne budem zohľadňovať tú váhu, skladnosť, a vek dieťatka najviac a poradím napríklad taký Cybex Balios S, Cybex Melio by tiež vyhovoval, aj keď kolesá budú menšie), ale aj Moon Resea S, Jané Kendo a Talos S (asi Lux).

Cybex Balios S

Cybex Melio

Moon ReSea S

Jané Kendo

Cybex Talos S Lux 2020

Ozaj mestský Espiro Galaxy je tiež dobrým nápadom, ak menšie kolesá nevadia. Easywalker Charley je ďalšou dobrou, aj keď nie najlacnejšou voľbou.

Espiro Galaxy

Easywalker Charley

Ak by si predsa len dala šancu aj športiaku neotočnému, Mutsy Nexo mi príde, najmä pre dievčatko, ako výborná voľba. Nuna Tavo či Baby Jogger City Mini GT2 mi tiež prídu super.

Mutsy Nexo

Nuna Tavo

Baby Jogger City Mini GT2

Greentom Upp Reversible, neskôr s Classic sedákom prerobený na neotočný Greentom Upp Classic, mi osobne príde ako také najhybridnejšie a najschodnejšie riešenie z pohľadu oboch strán i všestranného používania (aj keď mesto viac, než terén).

Greentom Upp Reversible 2015

Greentom Upp Classic 2017

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli