Ktorý súrodenecký kočík sa zmestí do malého bratislavského panelákového výťahu?

Zodpovedané
15. mar 2022

Ahoj,

hľadám súrodenecký kočík, ktorý zvládne pohodlne odviesť aj väčšie staršie dieťa a zároveň sa zmestí do malého bratislavského panelákového výťahu.

Je to reálna požiadavka?

Hlavnými podmienkami sú kompaktnosť kočíka, pohodlné sedadlo pre staršie dieťa, ktoré sa dá dať do polohy na spánok. A aby čo najmenej obmedzoval kočíkujúceho. Čakáme bábätko a starší spáva cez deň len v kočíku.

Ďakujem

Ahoj,

škoda, že nespomínaš, aký veľký máte výťah. Dosť by mi to vo výbere pomohlo.

Najväčší zmysel mi dáva siahnuť po dvojkočíku, ktorý sa dá prerobiť na klasický kočík pre jedno dieťa. A to aj kvôli rozmerom a aj preto, že je viac variabilnejší. Využiješ ho ďalej, keď sa staršie dieťa nebude chcieť voziť.

Ja mám osobnú skúsenosť s Bugaboo Donkey a nedám naň dopustiť. Kočíkov som vystriedala niekoľko a on patril medzi tie najlepšie. Hrozne ťažko som sa s ním lúčila. Starší syn v ňom spal do 3 rokov 🙂. Na šírku má len 74 cm, ale pokiaľ s dvojkočíkom do výťahu neprejdeš, tak ho možno prerobiť v pár krokoch na mono (60 cm) a športový sedák držať v ruke. Neboj, je ľahký 🙂. Na chodbe by si si kočík prerobila späť na dvojkočík (duo) a môžeš vyraziť na prechádzku.

Je to síce drahší kočík, ale dajú sa zohnať staršie modely na bazáre za zlomok ceny. Bugaboo má kočíky naozaj kvalitné, takže aj bazárový po viacerých deťoch býva v super stave a ešte ho dobre predáš.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia